Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski'

Kiwi określane jest jako bomba witaminowa. Zawiera bardzo duże ilości witaminy C. Wystarczy jeden owoc aby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę.  Zawiera  także witaminę E i witamin z grupy B oraz potasu, cynku, fosforu i magnezu.  

OWOCE zawierają 4 razy więcej witaminy C niż cytryna!!!

Polska, żeńska odmiana z cechami obupłciowości o ozdobnych, szczególnie ładnie ubarwionych liściach które są jej największym atutem. W maju liście stają się biało zielone a w czerwcu dodatkowo wybarwiają się różowo. Przebarwienie ujawnia się 2-3 lata po posadzeniu, najbardziej na liściach dobrze oświetlonych. Zaczyna osocować w 4-5 roku po posadzeniu.

W maju pojawiają się również małe, białe z żółtymi pręcikami, lekko, cytrynowo pachnące kwiaty. Jest dobrym zapylaczem roślin żeńskich i obupłciowych gatunku. Wytrzymuje mrozy do - 40C.

Bardzo atrakcyjne pnącze dorastające w Polskich warunkach  do 4 m.  

Rośnie bardzo dynamicznie jak to już przystało na pnącza. Roczyny przyrost to 1-2 m. Są stosunkowo mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby oraz szkodniki, ponadto dobrze znoszą warunki miejskie. Z jednej dorosłej rośliny  można zebrać nawet 100-200 szt tych owoców.

Rośliny traktowane są często jako pnącza ozdobne, stanowiące świetną osłonę płotów, murów, pergoli i altan. Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Aktinidia jest rośliną dwupienną, zatem warunkiem ukazania się owoców na osobnikach żeńskich jest posadzenie w pobliżu przynajmniej jednego egzemplarza męskiego.

Najlepsze stanowisko dla  aktinidii to miejsce słoneczne o żyznej idość wilgotnej glebie. Przed posadzeniem pnącza należy wykopać obszerny dół o głębokości pół metra i wypełnić go torfem lub kompostem zmieszanym z gliną.

Aktinidia nie jest podatna na choroby grzybowe, mszyce czy gąsienice

Aktinidia pstrolistna z powodzeniem mogą być uprawiane w naszym klimacie. W zależności od odmiany wytrzymująca mrozy do - 40C. 

Roślinę możemy pozostawić swobodnemu wzrostowi, traktując je jako rośliny ozdobne i przycinać pędy nadmiernie zagęszczające lub przeszkadzające. Pamiętajmy jednak że taka roślina rozpocznie owocowanie później i będzie mieć mniej owoców. Aby uzyskać możliwie najwięcej ładnych owoców dobrej jakości, powinno się rośliny  silnie ciąć, pamiętając, że owocują pędy 2 i 3 letnie, prowadzone poziomo.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Aktinidia pstrolistna 'Dr Szymanowski'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: