Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Orange Pillar'

13.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 160 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Orange Pillar'

Orange Pillar to odmiana o pokroju kolumnowym.Przez cały okres wegetacji posiada niespotykane wśród berberysów intensywnie pomarańczowo-czerwone liście. Kwiaty żółte pojawiają się w maju. Krzew dorasta do 1,5 m wysokości.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowe, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Podobnymi odmianami są kolumnowe berberysy Red Pillar który maj jaśniejsze, bardziej czerwone liście oraz ciemnopomarańczowa odmiana Orange Rocket

Polecany do skalniaków, na żywopłoty, skarpy, szpalery, jako krzew okrywowy w miejscach reprezentacyjnych. Posadzony w rzędach tworzy zwarte, regularne szpalery nie wymagające przycinania. Swoją kolumnową sylwetką i ciemną barwą urozmaici niejedną rabatę.

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.

 

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

 

Berberysy mogą rosnąć na każdej glebie, chociaż najbardziej optymalne są gleby próchnicze, lekko wilgotne. Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.

Odmiana jest doskonałą rośliną żywopłotową z uwagi na to, że doskonale znosi cięcie . Równie dobrze Można go stosować na nieformowane żywopłoty. Krzew idealnie nadaje się do kompozycji z podobnymi odmianami : Erecta, Red Pillar, Maria. Może być doskonałym tłem i sposobem na wyciągnięcie z innych roślin soczystej zieleni.

 

 

  

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Orange Pillar'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: