Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Klon palmowy 'Garnet'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 1 kg

Wymiar: Sadzonka szczepiona

Opis produktu Klon palmowy 'Garnet'

Należy do najpiękniejszych i najbardziej pożądanych roślin na świecie. Jego urodzie nie sposób się oprzeć. Niektórzy uważają, że warto mieć ogród tylko po to, by posadzić w nim klon palmowy

Klon palmowy pochodzi z Japonii, Korei i wschodnich Chin. Choć w rodzimych stronach osiąga 10 m wysokości i podobną szerokość, w Europie najczęściej nie przekracza kilku metrów.

Klon palmowy 'Garnet' to wolno rosnący krzew lub niewielkie malownicze drzewko osiągające ok.4m wysokości i ok. 4m szerokości. Purpurowy kolor liście utrzymuje się także latem, natomiast jesienią wybarwia się pięknie na szkarłatny.

Lekkie, pierzaste liście nadają jemu wygląd niezwykle ażurowej rośliny. Drzewko pozostaje dekoracyjne nawet zimą, gdyż po opadnięciu liści prezentuje swoje ozdobne bordowe pędy.  Klony są roślinami miododajnymi. 

Jak na wyjątkową roślinę przystało, klonowi palmowemu należy się również wyjątkowe miejsce w ogrodzie. Należy go posadzić tak, aby prezentował się ładnie i jednocześnie nie był narażony na silne wiatry i palące słońce. 

Roślina nadaje się do sadzenia nad wodą, na skraju podwyższonych rabat i kwietników oraz murków, gdzie ładnie i w pełni można wyeksponować jej walory pokrojowe. Przydatna do małych ogrodów i ogrodów japońskich, na działki, także do uprawy w pojemnikach i donicach. Młode egzemplarze na zimę należy osłaniać chochołami...

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Klony palmowe - jak na rarytasy przystało - są również drogie i wymagające.

Ozdobią nasz ogród jedynie wówczas, gdy będziemy odpowiednio się o nie troszczyć.

Nie lubią podmokłych stanowisk. Bardzo dobrze czują się na próchnicznych, lekko wilgotnych glebach o kwaśnym odczynie. 

Źle znosi suszę - trzeba ją wtedy podlewać: regularnie, ale w niewielkich ilościach

Klony powinny rosnąć w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatru. Najbardziej kształtne korony formują na stanowiskach słonecznych, ale jeśli nie mamy w ogrodzie wystarczająco wilgotnej gleby, lepiej posadzić je w lekkim półcieniu, w przeciwnym razie palące słońce może wysuszać ich delikatne liście.

W młodym wieku i w mroźne zimy najlepiej jest roślinę okryć.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Klon palmowy 'Garnet'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki3 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: