Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Aktinidia pstrolistna 'Adam' - męska

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Aktinidia pstrolistna 'Adam' - męska

 

Kiwi określane jest jako bomba witaminowa. Zawiera bardzo duże ilości witaminy C. Wystarczy jeden owoc aby pokryć nasze dzienne zapotrzebowanie na tą witaminę.  Zawiera  także witaminę E i witamin z grupy B oraz potasu, cynku, fosforu i magnezu.  

OWOCE zawierają 4 razy więcej witaminy C niż cytryna!!!

Polska, męska odmiana o ozdobnych, szczególnie ładnie ubarwionych liściach które są jej największym atutem. W maju liście stają się biało zielone a w czerwcu dodatkowo wybarwiają się różowo. Przebarwienie ujawnia się 2-3 lata po posadzeniu, najbardziej na liściach dobrze oświetlonych.

W maju pojawiają się małe, białe z żółtymi pręcikami, lekko, cytrynowo pachnące kwiaty. Jest dobrym zapylaczem roślin żeńskich i obupłciowych gatunku. Wytrzymuje mrozy do - 40C.

Bardzo atrakcyjne pnącze dorastające w Polskich warunkach  do 4 m.  

Rośnie bardzo dynamicznie jak to już przystało na pnącza. Roczyny przyrost to 1-2 m. Są stosunkowo mało wymagające, łatwe w uprawie i odporne na choroby oraz szkodniki, ponadto dobrze znoszą warunki miejskie. Z jednej dorosłej rośliny  można zebrać nawet 100-200 szt tych owoców.

 

Rośliny traktowane są często jako pnącza ozdobne, stanowiące świetną osłonę płotów, murów, pergoli i altan. Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Aktinidia jest rośliną dwupienną, zatem warunkiem ukazania się owoców na osobnikach żeńskich jest posadzenie w pobliżu przynajmniej jednego egzemplarza męskiego.

Najlepsze stanowisko dla  aktinidii to miejsce słoneczne o żyznej idość wilgotnej glebie. Przed posadzeniem pnącza należy wykopać obszerny dół o głębokości pół metra i wypełnić go torfem lub kompostem zmieszanym z gliną.

Aktinidia nie jest podatna na choroby grzybowe, mszyce czy gąsienice

Aktinidia pstrolistna z powodzeniem mogą być uprawiane w naszym klimacie. W zależności od odmiany wytrzymująca mrozy do - 40C. 

 

Roślinę możemy pozostawić swobodnemu wzrostowi, traktując je jako rośliny ozdobne i przycinać pędy nadmiernie zagęszczające lub przeszkadzające. Pamiętajmy jednak że taka roślina rozpocznie owocowanie później i będzie mieć mniej owoców. Aby uzyskać możliwie najwięcej ładnych owoców dobrej jakości, powinno się rośliny  silnie ciąć, pamiętając, że owocują pędy 2 i 3 letnie, prowadzone poziomo.

 

Parametry techniczne produktu Aktinidia pstrolistna 'Adam' - męska

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: