Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Irga rozesłana Eichholz

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Irga rozesłana Eichholz

Irga to krzew ozdobnych chętnie sadzony w ogrodach ze względu na łatwość uprawy. Irga ma dekoracyjne liście, kwiaty i owoce. Niektóre gatunki mają liście przebarwiające się zimą, inne są zimozielone. Są też irgi znakomicie nadające się na rośliny okrywowe.

Eichholz to odmiana o gęsto rozgałęzionych pędach, rosnących właściwie po ziemi. Gęste pędy zadarniają szybko i skutecznie powierzchnię gleby. Dorasta do ok. 30cm wysokości i ok. 100cm szerokości. Na pędach osadzone gęsto są drobne listki, zimozielone. Kwiaty drobne w białym kolorze pojawiają się w maju. Owoce są drobne kuliste o czerwonym kolorze często pozostają na pędach przez całą zimę. 

Irga jest dobrą rośliną okrywową, nadaje się na skalniaki jak również pod korony wysokich drzew. Jest rośliną zadarniającą dlatego często wykorzystywana jest na skarpy i różnych nachyleniach terenu gdzie tworzy zwarte rozlegle kobierce zieleni. 

 

WYMAGANIA

Igra nie jest rośliną wymagającą, dobrze znosi prawie wszystkie przeciętne gleby ogrodowe. Preferuje podłoża lekkie i przepuszczalne, gorzej rośnie tylko na mokrej i ciężkiej ziemi. Jest tolerancyjna pod względem pH, niezawodna prawie w każdych warunkach. Tylko młode rośliny zalecamy podlewać, starsze doskonale znoszą suszę.

Najlepiej rośnie w słońcu lub w półcieniu, jednak owoce lepiej wybarwiają się na słonecznych stanowiskach.

Roślina mrozoodporna.

Parametry techniczne produktu Irga rozesłana Eichholz

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: