Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kostrzewa gautiera 'Pic Carlit'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Kostrzewa gautiera 'Pic Carlit'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż 

w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno kostrzewy.

Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki.

Karłowa odmiana  tworząca bardzo dekoracyjne, półkuliste, soczyście zielone kępy. Docelowo dorasta do ok. 10 cm wysokości .Tworzy bardzo zwarte, nastroszone zielone igiełkowate kepy. Ze względu na swój  pokrój  zwana jest popularnie  "niedźwiedzim futrem". Rośnie powoli

Odmiana idealna do wielu zastosowań i kompozycji kolorystycznych. Może robić jako tło dla ciemniejszych roślin. Idealnie nadaje się do pojemników sadzona w kompzycjach a także osobno. Jest idealną odmianą do ogrodów w stylu nowoczesnym np. w połączeniu z jej jasnożółtą siostrą lub  Imeratą Red baron. Ze względu na intensywny kolor efektownie kontrastuje z innymi roślinami. Idealna na obwódki rabatowe a także jako wykończenie trawnika.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Roślina łatwa w uprawie. Podobnie jak inne odmiany kostrzewy jest w pełni mrozoodporna. 

Preferuje stanowisko od słonecznego do połcienistego . W pełnym cieniu może się wyzieleniać. 

Nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale najlepiej czuje się w glebie próchniczej, przepuszczalnej i lekkiej. Odczyn gleby powinien być obojętny.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Kostrzewa gautiera 'Pic Carlit'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: