Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Perukowiec podolski GOLDEN LADY ® 'MINCOJAU3

27.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 228 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Perukowiec podolski GOLDEN LADY ® 'MINCOJAU3

W naszych ogrodach mało jest tak pięknych i oryginalnych krzewów ozdobnych jak perukowce

Perukowiec podolski to krzew obok którego nie sposób przejść obojętnie. Na tle innych roślin wyróżniają go jajowate liście. Najciekawsze u tej rośliny są jej charakterystyczne wiechowate kwiaty. Kwiaty są małe ale tworzą wiechy dochodzące do 25 centymetrów, przypominają perukę, od której roślina zawdzięcza swoją nazwę. Po przekwitnięciu pojawiają się ciekawe zazwyczaj żółte owocostany, które dość długo utrzymują się na krzewie.

GOLDEN LADY® "MINCOJAU3" jest prawdziwym ulepszeniem istniejących złotych odmian. Wiosną ma piękne młode, jasno pomarańczowe pędy, które stopniowo stają się złocistożółte. Liście zamieniają się w żółto-zielone latem i nie są uszkadzane pod wpływem światła słonecznego. Jesienią stają się intensywnie pomarańczowe.

Kremowo - różowe kwiatostany pojawiają się w lipcu.

Odmiana jest gęsta i rozgałęziona naturalnie, nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Jasne i zróżnicowane odcienie liści są najlepiej wybarwione, kiedy krzew rośnie w miejscu słoneczym lub półcienistym.

Perukowiec to doskonała roślina do obsadzania parków, miejskich obszarów zielonych oraz na trawnik. Roślina dość wytrzymała na zanieczyszczenia środowiska. Najlepiej prezentuje się sadzona pojedynczo lub w luźnych grupach.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Perukowce podolskie nie są roślinami szczególnie wymagającymi, należy zapewnić im przede wszystkim dużo słońca. Perukowce to bowiem rośliny wybitnie światłolubne. W miejscach zacienionych słabo kwitną, a ich liście nie mają już tak intensywnej barwy.

Preferują gleby suche, przepuszczalne i niebyt zasobne w składniki pokarmowe, ale na innych typach podłoża również sobie poradzą .

Wskazane jest przycięcie młodego krzewu celem uzyskania ładnego pokroju w starszym wieku. Późniejsze zabiegi ograniczamy się jedynie do wycinania suchych lub uszkodzonych gałązek.

Roślina w  pełni mrozoodporna.

 


Parametry techniczne produktu Perukowiec podolski GOLDEN LADY ® 'MINCOJAU3

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: