Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

13.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 486 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

Liście tej odmiany mają jedną z najciemniejszych barw, jaką można znaleźć na krzewach: mocno ciemno purpurowe. Jesienią podobnie jak większość berberysów o bordowym ulistnieniu przebarwia się na jaskrawe szkarłatne kolory. Rośnie szybko, dorasta do wysokości 1,5 – 1,7 metrów, przy szerokości dochodzącej do 50-80 cm. Pokrój widoczny już od wczesnej młodości, wszelkie pędy wygięte pionowo w górę, z wiekiem może nieco rozszerzać się ku górze, pozostając na dole węższy.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowe, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Podobnymi odmianami są kolumnowe berberysy Red Pillar który maj jaśniejsze, bardziej czerwone liście oraz ciemnopomarańczowa odmiana Orange Rocket

Polecany do skalniaków, na żywopłoty, skarpy, szpalery, jako krzew okrywowy w miejscach reprezentacyjnych. Posadzony w rzędach tworzy zwarte, regularne szpalery nie wymagające przycinania. Swoją kolumnową sylwetką i ciemną barwą urozmaici niejedną rabatę.

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.

 

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Nie ma specjalnych wymagać co do gleby, w której się znajduje. Optymalnymi warunkami są ziemie przepuszczalne i lekkie, o odczynie neutralnym lub z lekką przewagą kwaśnego. Pomimo dużej odporności na braki wody, starajmy się utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża.

Preferuje stanowiska słoneczne,jednakże poradzi sobie równie dobrze w półcienistym.

 

Umieszczając sadzonki na stanowisku docelowym powinniśmy zachować odpowiednie odstępy pomiędzy nimi. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, rozsada nie powinna być mniejsza niż 20 - 25 cm - gęste żywopłoty, wymagające formowania  35 - 40 cm lub żywopłoty naturalne, czyli prowadzone bez przycinania formującego.
Odporny na niskie temperatury i silne wiatry. 

 

 

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Helmond Pillar'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: