Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Świerk kłujący 'Kaibab'

14.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
30 - 40 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 292 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Świerk kłujący 'Kaibab'

Wszystkie młode iglaki mają niewielkie rozmiary, i wyglądają pięknie. Jednak z czasem wyrastają na duże drzewa Na które często nie mamy miejsca w naszym ogrodzie.

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele odmian i gatunków roślin iglastych które nawet po 10-15 latach wciąż nie przekraczają 2 metrów wysokości – takie odmiany nazywamy karłowymi lub miniaturowymi. Wśród najpopularniejszych gatunków roślin iglastych  występują odmiany charakteryzujące się niskim wzrostem, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Przybywa małych ogrodów podmiejskich, a co za tym idzie popyt na miniaturowe iglaki wciąż rośnie. Są niezwykle popularne i trudno się temu dziwić, gdyż są bardzo dekoracyjne przez cały rok i mogą rosnąć praktycznie wszędzie – na rabatach, skalniakach, a nawet w doniczkach na balkonie

Jedną z dość ciekawych odmian jest świerk Kaibab. Drzewo o stożkowym pokroju, dość wolno rosnące. W Naszym klimacie dorasta do 15 metrów. Igły o długości do 3cm i o srebrno-sinej barwie są czterokanciaste, sztywne i bardzo kłujące. Zwisające szyszki o jasnobrązowej barwie są dość długie (8-10cm) z miękkimi łuskami.

Jako odmiana karłowa doskonale nadaje się na skalniaki, do niewielkich ogródków a także do uprawy w donicach. Również miłośnicy i posiadacze japońskich ogrodów powinni ją posiadać w swoich kolekcjach, ponieważ swoim wyglądem doskonale wkomponowuje się w charakter orientalnej sztuki ogrodowej.

 

WYMAGANIA

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Lubi gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko zasadowym. Najlepiej ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.  Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

Parametry techniczne produktu Świerk kłujący 'Kaibab'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: