Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Dereń kousa 'Milky Way'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Dereń kousa 'Milky Way'

Dereń to przepiękne małe drzewko liściaste pochodzące z Japonii. W naszym klimacie dorastające do 4-5 metrów wysokości przy szerokości około 3 metrów. Często raczej jest spotykana forma o  pokroju krzaczastym.

Starsze rośliny mają gałęzie rozpostarte poziomo. Z wiekiem ich kora się łuszczy.

Liście tego drzewka są ciemnozielone, jajowate lub kuliste. Jesienią przybierają piękną jaskrawoczerwoną barwę. 

Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu. Kwiaty ogromne o średnicy ok 5 cm z białymi czteropłatkowymi przysadkami. Jak na krzewy kwitną dość długo - ponad miesiąc.

Na szczególną uwagę zasługują również bardzo dekoracyjne owoce.  Swoim kształtem przypominają owoce malin i truskawek. Owoce osadzone są na długich, chudych, zielonych ogonkach. Podobno smaczne i jadalne.

Zastosowanie

Jako ciekawa niecodzienna i rzadka ozdobna roślina o pięknych dużych kwiatach. Bardzo cenny krzew do parków i ogrodów. Podczas kwitnienia krzew jest cały obsypany kwiatami, co daje mu niesamowity wygląd.

 

WYMAGANIA

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Derenie białe są łatwe w uprawie: niewymagające odnośnie podłoża, całkowicie mrozoodporne, wytrzymałe na suszę i warunki miejsce. 

Można je sadzić na większości typowych gleb ogrodowych, zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i w półcieniu, dobrze znoszą przejściową suszę, zanieczyszczenia miejskie

Dobrze znosi cięcie . Zabieg ten polecany jest szczególnie dla odmian o ozdobnych pędach i liściach, gdyż młode przyrosty wybarwiają się najładniej. Z tego względu zaraz po posadzeniu derenie: biały, rozłogowy, jadalny i świdwa przycinamy nad 3.–4. pąkiem, a w kolejnych latach skracamy ich pędy nawet o 1/3. Dzięki temu rośliny tworzą dużo młodych przyrostów i są znacznie bardziej dekoracyjne.

Wielką zaletą krzewu jest całkowita odporność na mrozy

 

 

 

Parametry techniczne produktu Dereń kousa 'Milky Way'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: