Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Ognik szkarłatny 'Orange Glow'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Ognik szkarłatny 'Orange Glow'

Ogniki pochodzą z południowej Europy i wschodniej Azji, należą do nielicznej grupy liściastych roślin zimozielonych, które można uprawiać w strefie klimatu umiarkowanego obejmującego Polskę.
 
Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych krzewów jesiennych.

Oferowana odmiana jest silnie rosnącym krzewem o sztywnych i wyprostowanych pędach. Pokryte są one cierniami. W naszych warunkach ognik dorasta do 2,5 a nawet przy dobrych warunkach do 3 m. Ogniki z natury są zimozielone co oznacza że liście utrzymują się cały rok na roślinie.  Mając na uwadze nasz klimat  liśćie będą utrzymywały się w w pasie nadmorskim oraz na dolnym śląsku. 

W maju lub na początku czerwca na krzewach pojawiają się białe kwiaty zebrane w gęste, szerokie baldachogrona. Pomarańczowe owoce wielkości ziaren grochu dojrzewają we wrześniu i październiku Skórka owoców jest  pokryta woskowym nalotem, błyszcząca. Owoce zawiązują się zwykle bardzo obficie i długo pozostają na krzewach, nawet  przez zimę.

Polecany jest do małych przydomowych ogrodów, małych parków, do nasadzeń pojedynczych i grupowych. Bardzo ładnie prezentuje się w otoczeniu ogników innych odmian (o owocach żółtych i pomarańczowych). Dobrze czuje się w miastach i na skwerach osiedlowych. Nadaje się też do tworzenia barwnych żywopłotów.

 

WYMAGANIA

Uprawa ognika nie jest zajmująca, ale starajmy się zapewnić mu odpowiednie  warunki, aby mógł w pełni ukazać na co go stać. 

Preferuje stanowisko zaciszne a zarazem słoneczne, Na takim stanowisku ładniej kwitnie i lepiej owocuje. Poradzi sobie również w miejscu częściowo zacienionym.

Preferuje gleby żyzne, próchnicze, gliniaste do piaszczysto- gliniastych oraz wapienne. Odporny na zanieczyszczenia oraz suszę. Kolejną istotną kwestią jest fakt, że nie lubi przesadzania, więc nie polecamy corocznego biegania z krzewem po całym ogrodzie w poszukiwaniu nowego stanowiska.

 

Ogniki należą do krzewów tolerancyjnych na cięcie, więc wielu wykorzystuje je na formowane żywopłoty. W formie żywopłotu przycinamy go po kwitnieniu, a więc w czerwcu, powtarzając zabieg pod koniec lata.

 

 

Parametry techniczne produktu Ognik szkarłatny 'Orange Glow'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: