Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja dębolistna 'Snowflake'

14.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 102 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Hortensja dębolistna 'Snowflake'

Bez wątpienia jedna z najpiękniejszych  przedstawicielek tego gatunku.

Bardzo rzadko spotykana odmiana,trudna do zdobycia - rarytas dla kolekcjonerów !

Hortensja dębolistna pochodzi z południowo-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych. W naszym kraju jest jeszcze mało popularna jednak szybko zdobywa uznanie z uwagi na swój niezwykle oryginalny wygląd.

Największą jej ozdobą są ciemnozielone bardzo duże dochodzące do 20 cm skórzaste liście. Jesienią przepiękne się przebarwiają malując nasze ogrody  Tak ja sama nazwa mówi liście przypominają kształtem te rosnące u dębu.

Krzew nie osiąga dużych rozmiarów, dorasta do około 1,5 metra wysokości przy podobnej szerokości.

Niezwykle widowiskowo krzew prezentuje się podczas kwitnienia. Jego bardzo atrakcyjne,  białe, wiechowate kwiatostany w kształcie różyczek rozwijają się od lipca do jesieni, osiągając do 30 cm długości . Z nastaniem okresu przekwitania kwiaty różowieją od końca dając dwukolorowy efekt.

Warto docenić  tą odmianę hortensji  i posadzić ją w wyeksponowanym miejscu ogrodu – na froncie domu lub tuż obok tarasu Taki rarytas nie może rosnąć schowany w ostatnich rzędach. Możemy posadzić kilka krzewów obok siebie aby stworzyły piękną alejkę. Pięknie się prezentuje także rosnąc samodzielnie jako soliter na trawniku. 

Ze względu na swoje rozmiary hortensja dębolistna doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów przydomowych i japońskich.

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Hortensje to bardzo okazałe krzewy liściaste łatwe w uprawie, pod warunkiem że stosujemy się do podstawowych zasad ich pielęgnacji. 

Hortensje preferują stanowiska półcieniste, zbytnie nasłonecznienie powoduje szybką utrate wody, czego skutkiem jest usychanie krzewu. Ważne jest również, aby hortensja rosła w kwaśnej lub lekko kwaśnej glebie

Przed posadzeniem rośliny pamiętajmy aby zwrócić uwagę czy ziemia jest wystarczająco zakwaszona - jeśli nie wymieszajmy ją z kwaśnym torfem.

Pamiętajmy również aby odchwaścic miejsce w którym będziemy sadzić nasze rośliny. Dołek powinien być minimum dwa razy większy od bryły korzeniowej sadzonej rośliny. Krzew sadzimy na takiej samej głębokości jak w doniczce. 

 

Uzupełniamy dołek podłożem wcześniej wymieszanym z kwaśnym torfem. Po posadzeniu mocno udeptujemy ziemię wokół, taby powstało zagłębienie, tóre umożliwi zatrzymywanie się większej ilości wody. 

Aby zachować kwaśność gleby możemy ją ściółkować igliwiem, korą bąź zastosować specjanle nawozy dostępne w sklepach ogrodniczych. Nawożenie rośliny rozpoczynamy wiosną natomiast zakończyć należy już w lipcu, ponieważ powinna się ona przygotować do zimowego spoczynku.

Hortensje  są w pełni  mrozoodporne i na zimę nie wymagają  okrycia. Jedynie przed nastaniem mrozów u nasady pędów warto usypać kopczyk z kory, trocin lub próchniczej ziemi

 

Parametry techniczne produktu Hortensja dębolistna 'Snowflake'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: