Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Dereń świdwa ‘Compressa’

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Dereń świdwa ‘Compressa’

Derenie w ostatnim czasie stały się jednymi z najpopularniejszych krzewów ozdobnych, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej i lepiej poznać oferowane przez nas odmiany. Większość dereni, to rośliny łatwe w uprawie, mało wymagające i stosunkowo wytrzymałe na niską temperaturę. 

Oferowana odmiana to  wolno rosnący (karłowy) krzew liściasty osiągający 1–2 m wysokości. Ma pokrój krzaczasty, wyprostowany, bądź formę pienną. Pędy sztywne, liście ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na kolor fioletowy. 

Głównym walorem zdobniczym derenia świdwy w odmianie 'Compressa' nie są kwiaty (roślina ich nie wytwarza), lecz pięknie, mocno pomarszczone liście w odcieniu głębokiej, ciemnej zieleni.

Z uwagi na szczególne cechy dekoracyjne i użytkowe ma zastosowanie w ogrodach przydomowych, ogrodach skalnych, kompozycjach naturalistycznych (parki, ogrody) oraz jako roślina do pojemników. Roślina o ciekawym pokroju i ładnym jesiennym zabarwieniu, ozdobna z liści.

Stonowany, regularny pokrój rośliny sprawia, że doskonale nadaje się do nowoczesnych ogrodów w towarzystwie ozdobnych traw - miskanta 'Gracillimus', 'Ghana' czy 'Apache'  

 

 

WYMAGANIA

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.  

Krzew charakteryzuje się wolnym wzrostem i zwartym pokrojem, nie przysparzając większych problemów w uprawie. Preferuje lekko wilgotne gleby, ale doskonale radzi sobie z okresowymi niedoborami wody.

Świdwa jest tolerancyjny względem jakości podłoża i jego pH, choć najładniej udaje się w żyznych lekko wilgotnych glebach o neutralnym pH.

Może rosnąć na stanowiskach w pełnym słońcu oraz półcieniu - wtedy intensywniej się wybarwia jesienią. Stanowiska w cieniu toleruje, choć za nimi nie przepada - egzemplarze są mniejsze, bardziej podatne na choroby i nie tak ładnie wybarwione.

Roślina bardzo dobrze znosi przycinanie, choć go nie wymaga. Całkowita mrozoodporność dopełnia obrazu rośliny jako łatwej i niewymagającej w uprawie.

  

Parametry techniczne produktu Dereń świdwa ‘Compressa’

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: