Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Złotlin japoński 'Pleniflora'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Złotlin japoński 'Pleniflora'

Złotlin japoński jest jedynym gatunkiem rodzaju złotlin, należącym do rodziny różowatych. Jego ojczyzną są rejony Chin i Japonii, ale ze względu na piękne, jaskrawo żółte kwiaty jest obecnie uprawiany również w wielu innych krajach świata. Pochodzenie oraz wygląd kwiatów sprawił, że złotliny nazywa się czasami również japońskimi złotymi różami.

Złotlin jest krzewem osiągającym do około 1,5 – 2 m wysokości, który bardzo szybko się rozrasta poprzez podziemne rozłogi, osiągając do 2 m szerokości. Pędy zielone, cienkie, wzniesione, słabo rozgałęzione.

Oferowana odmiana ceniona jest ze względu na swój ładny kulisty pokrój oraz pełne, pomponowate kwiaty w pomarańczowo-złocistym kolorze. Wyglądem przypomianają małe różyczki i licznie zdobią roślinę od maja do września.

Zielone liście złotlinu są lancetowate i posiadają wyraźne unerwienie oraz ostro ząbkowane brzegi. Jesienią ciekawie przebarwiają się na kolor żółty i opadają na okres zimy. Pędy jednak pozostają i są interesującym, zielonym akcentem w dość monotonnym, zimowym ogrodzie.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

Krzew preferuje słoneczne wystawy, ale radzi sobie także na półcienistym stanowisku. Sadźmy go w zacisznych zakątkach ogrodu, osłoniętych przed zimową zawieruchą. Mimo, że krzew radzi sobie zimą, może przemarzać, a na otwartych przestrzeniach szczególnie.

Złotlin uprawiajmy na próchniczym, żyznym, świeżym podłożu, będzie dla rośliny korzystniejsze.  Poradzi sobie także na przeciętnej glebie ogrodowej. 

Osłonięte miejsce dla krzewu jest bardzo istotne, ponieważ otwarte przestrzenie mogą poważnie ograniczyć rozrost i kwitnienie rośliny.

 

 

Parametry techniczne produktu Złotlin japoński 'Pleniflora'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: