Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Winobluszcz trójklapowy

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Winobluszcz trójklapowy

Winobluszcz trójklapowy to pochodzące z Azji pnącze, które chętnie wspina się na wszelkiego rodzaju pionowe przeszkody. Zachodzące na siebie, dachówkowato ułożone liście tworzą zwarty, zielony kobierzec, bardzo efektowny przez cały sezon wegetacyjny, a jesienią dodatkowo fantastycznie wybarwiony w głębokich odcieniach czerwieni i pomarańczu.

Pnącze; wspina się za pomocą wąsów czepnych zaopatrzonych w przylgi. Może samodzielnie wspinać się po gładkich powierzchniach. Rośnie silnie, dorastając do 10˗20 m wys., rocznie przyrasta 1˗2 m.

Ten gatunek winobluszczu nie potrzebuje naszej pomocy przy wspinaniu, gdyż na końcach swoich wąsów posiada niezwykle skuteczne przylgi. 

W razie potrzeby znakomicie radzi sobie na murach, mocno do nich przywierając. Wprawdzie nie uszkadza ścian budynku, ale po zdjęciu dorosłego pnącza, pozostałe po nim przylgi dość trudno usunąć z powierzchni tynku.

Świetnie nadaje się do maskowania brzydkich ścian budynków gospodarczych, wiat śmietnikowych, wielopoziomowych garaży, murów, ogrodzeń, altan, płotów, ekranów dźwiękochłonnych. Ciekawie prezentują się egzemplarze sadzone u podnóża słupów, latarń, pni drzew z wysoko osadzoną koroną lub przy specjalnie stworzonych dla pnączy konstrukcjach typu pergol czy bramek.

 

WYMAGANIA

Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, zaciszne. W słońcu ładniej przebarwia się jesienią.

Winobluszcz trójklapowy doskonale urośnie na każdej nawet słabej glebie, warunkiem jednak jest dostateczna wilgotność podłoża, ponieważ roślina lubi stale wilgotną glebę.

Roślinę sadzi się w dole o wymiarach 40 x 40 x 40 cm, z wysypaną na dnie 10-cm warstwą dobrze rozłożonego obornika lub ziemi kompostowej, 0,5˗1 cm głębiej niż rosła dotychczas. Dół wypełnia się żyzną ziemią. Pnącze należy sadzić w odległości co najmniej 30 cm od ścian lub innych roślin. Tnie się słabo. Można przyciąć, gdy się nadmiernie rozrośnie.

Dość dobrze znosi ściany południowe i północne. Dzięki swoim przylgom, silnie przytwierdza się do każdej powierzchni, a dachówkowato ułożone liście szczelnie pokrywają ściany, zabezpieczając je przed deszczem i silnym nagrzewaniem się w lecie.

Roślina posiada wysoką mrozoodporność - jednak w bardzo surowe zimy niezabezpieczone pędy wystawione na działanie mroźnych wiatrów mogą nadmarzać. Po przycięciu winobluszcz szybko się regeneruje.

 


Parametry techniczne produktu Winobluszcz trójklapowy

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: