Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Miskant chiński 'Red Chief'

14.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 363 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Miskant chiński 'Red Chief'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno miskanty.

Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. Zimą są piękną dekoracją ogrodu.

Red Chef dorasta wraz z kwiatostanami do wysokości 1,5 m. Poza okresem kwitnienia osiąga wysokość 50-90 cm. Kępy o ładnym, eliptycznym pokroju mają średnicę do 0,8 m. 
Liście równowąskie, długości do 60-80 cm i szerokości około 1 cm, zielone ze srebrzystym nerwem, w drugiej połowie lata przebarwiają się na brązowożółto. 
Kwiatostany to dość duże wiechy, długości 20 cm i średnicy do 10 cm, ciemnoczerwone, zimą srebrzyste.

Kwiatostany pojawiają się we wrześniu i pozostają na roślinie przez całą zimę, stanowiąc wraz z zaschniętymi liśćmi ozdobę ogrodu zimowego. 

 

WYMAGANIA

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. Niestety miskanty nie nadają się do sadzenia w cieniu – nie będą wyglądały już tak efektownie. Zdecydowanie nie  zastoin wody.

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin miskanty nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

Dobrze znoszą zimy w naszym klimacie.

 


Parametry techniczne produktu Miskant chiński 'Red Chief'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: