Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Żarnowiec 'Maria burkwood'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Żarnowiec 'Maria burkwood'

W naszych ogrodach ten krzew cieszy się sporą popularnością ze względu na swój niezwykły wygląd. Walory dekoracyjne posiadają między innymi liście, pędy a co najważniejsze kwiaty !!

ŻARNOWIEC krzewem o pokroju wzniesionym bądź rozłożystym. Choć jesienią jego drobne liście wcześnie opadają, pędy pozostają zielone przez cały rok. Kształt liści różni się w zależności od miejsca, z którego wyrastają – na szczytach gałązek są pojedyncze, a u ich podstawy trójlistkowe. W kątach liści, pojedynczo lub parami, tworzą się kwiaty o długości ok. 3 cm. Płatki kwiatów są czerwone na zewnątrz i różowe w środku.

Kwiaty rozwijają się wiosną, na przełomie kwietnia i maja bardzo obficie. Krzew jest cały nimi pokryty. Żarnowiec miotlasty osiąga do 1,8 m wysokości i 2,5 m szerokości. Dawniej jego gałązki były używane do robienia mioteł – stąd polska nazwa tego krzewu.

Żarnowiec miotlasty to niewymagający krzew, doskonały do sadzenia na nasłonecznionych skarpach i zboczach, gdzie gleba jest mało żyzna.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Do jego uprawy dobrze nadają się podłoża piaszczyste, ponieważ gleba powinna być przepuszczalna i niezbyt żyzna. Gatunek ten nie znosi podłoży wapiennych i kwitnie bujnie tylko na stanowisku słonecznym. 

Podczas mroźnych zim może przemarznąć do poziomu gruntu, ale po przycięciu szybko odrasta.

 

Parametry techniczne produktu Żarnowiec 'Maria burkwood'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: