Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Krzewuszka cudowna 'Tango'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Krzewuszka cudowna 'Tango'

Krzewuszka to krzew pochodzący z Dalekiego Wschodu, naturalnie rosnący w północnych Chinach, na Półwyspie Koreańskim i w Japonii, ceniony ze względu na atrakcyjne kwitnienie. 

Dlaczego cudowna? Podczas kwitnienia naprawdę tak wygląda !!

Miniaturowa odmiana dorastająca do 1 metra wysokości. Rozrasta się dość silnie na szerokość tworząc rozłożyste, nieregularne ale bardzo gęste kępy. Jej pęd y są czerwonobrązowe, a liście owalne, zaostrzone na końcach ciemnopurpurowe, nieraz niemal czarne. Na początku lata w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, zawiązują się obficie pąki kwiatowe. Są one zebrane po 7-9 w wiechowate kwiatostany 

Na przełomie czerwca i lipca pojawiają się bardzo licznie czerwono - różowe kwiaty, ładnie kontrastujące na tle intensywnie purpurowych liści. Barwa liści utrzymuje się przez cały sezon. 

Nadaje się doskonale na wysokie  żywopłoty. Często jest sadzona w dużych grupach tworząc dużą barwną plamę. Nadaje się do małych ogrodów, ponieważ może być formowana, dzięki czemu kontrolujemy jej rozrost.

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Krzewuszka to krzew łatwy w uprawie o niedużych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie jednak w podłożach przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych o średniej zawartości składników pokarmowych. 

Preferuje stanowiska słoneczne gdzie zdecydowanie bujniej kwitnie, ale znosi także półcień. 

Co kilka lat warto wykonać cięcie prześwietlające i odmłodzić roślinę usuwając stare pędy. Cięcie wykonuje się po przekwitnięciu. 

Krzewuszka dość dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, więc nadaje się również od ogrodów miejskich na terenach uprzemysłowionych. 

Zimą w pierwszym roku po posadzeniu  krzew warto na wszelki wypadek okryć. 

 


Parametry techniczne produktu Krzewuszka cudowna 'Tango'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: