Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Żywotnik zachodni 'Danica'

6.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10 - 15 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 894 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Żywotnik zachodni 'Danica'

Niektórzy uważają żywotniki za nudne. Tymczasem rośliny te mają różne formy i barwy, a w ogrodzie można im powierzyć niemal każdą funkcję. Najczęściej wykorzystujemy je jedynie na żywopłoty. , jako osłony przeciwwiatrowe i gęste szpalery. Świetnie sprawdzają się również jako rośliny soliterowe, czyli okazy rosnące pojedynczo na otwartej przestrzeni. Na swoich aukcjach przedstawimy Państwu najciekawsze odmiany.

Jedną z nich jest odmiana Danica.

Karłowa, ale bardzo kształtna odmiana żywotnika zachodniego. Ma ładny, kulisty pokrój i cechuje się bardzo wolnym tempem wzrostu, bowiem w ciągu kilkunastu lat osiąga wysokość 40-60 cm. Charakteryzuje się gęstymi pędami i sterczącymi gałązkami o intensywnym, zielonym wybarwieniu. 

Wprowadza do ogrodu regularny kulisty kształt bez konieczności uciążliwego formowania nożycami.

Roślina nie jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o siedlisko, jest odporna na zanieczyszczenia, szkodniki i choroby, szybko rośnie i zdobi ogród przez cały rok. Tuje dobrze prezentują się w grupach, tworząc efektowne kompozycje z innymi roślinami ozdobnymi. Odmiany karłowate można wykorzystać w ogródkach skalnych, można je też sadzić w pojemnikach i tworzyć z nich kompozycje na tarasach i balkonach. 

 

WYMAGANIA

Tuje są łatwe w uprawie i nie wymagają żadnych znaczących zabiegów pielęgnacyjnych. Możemy je sadzić od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Wymagają stanowisk półcienistych do słonecznych. Przy zbytnim zacienieniu rośliny rosną o wiele słabiej, a odmiany o żółtych łuskach nie wybarwiają się.

Gleba. Powinna być świeża, żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Tuje posadzone na glebach zbyt suchych i ubogich w składniki pokarmowe rosną wolniej i wymagają częstszego nawożenia.

Miejsce uprawy trzeba dobrze odchwaścić i wypielić w promieniu 50 cm. Dopiero na dokładnie oczyszczonym kawałku ziemi można zasadzać tuję.
Przed zasadzeniem należy zanurzyć bryłę korzeniową w wodzie na 10 min. Tak nawodnioną roślinę można zasadzić w wykopanym dołku, który powinien być ok. 2 razy dłuższy i szerszy od długości korzeni. Dołek należy wypełnić żyzną glebą wymieszaną z ziemią do iglaków albo odkwaszonym torfem.

Pierwsze nawożenie należy wykonać na początku maja, a kolejne na początku lipca. Można stosować uniwersalny nawóz wieloskładnikowy. Można także nawieźć rośliny raz w roku – wiosną – nawozem wolno działającym, na przykład Osmocote.

W czasie suszy tuje należy podlewać obficie raz w tygodniu. Podczas suchej jesieni rośliny także należy obficie podlać przez nastaniem zimowych mrozów. Tuje są roślinami mrozoorpornymi i doskonale sobie radzą w naszym klimacie

Jeżeli chcemy zrobić żywopłot z tui, rośliny muszą być zasadzone w odległości co najmniej 50 cm.

 

 

Parametry techniczne produktu Żywotnik zachodni 'Danica'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość10 - 15 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: