Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Surmia żółtokwiatowa

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 280 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Surmia żółtokwiatowa

Jeżeli chcesz się pozbyć ataków komarów, które uniemożliwiają wypoczynek w ogrodzie, posadź rośliny je odstraszające komar. SURMIA zapewni Ci ochronę przed tymi owadami .

Już dziś postaw na naturalne odstraszacze komarów!

Surmia bignoniowa pochodzi z południowo-wschodniej Ameryki Północnej. Jest to niewielkie, szybko rosnące drzewo o wielu walorach dekoracyjnych. Nazywana jest także katalpą, co wzięło się od spolszczenia jej łacińskiej nazwy. Odmiana dorasta w naszym klimacie do 8 m.

O jej interesującym pokroju decyduje krótki i gruby pień oraz parasolowata i rozłożysta korona, która nadaje drzewu egzotyczny wygląd. Liście surmii są duże, mają około 25 cm długości, kształtem przypominają serce. Rozwijają się późną wiosną. Liście są całobrzegie, ostro zakończone, od spodu owłosione - włoski te sprawiają, że liść w dotyku jest aksamitny.

Jej największą ozdobą są j niezwykłe żółte, miododajne kwiaty, nakrapiane wewnątrz na fioletowo i żółto. Swoim wyglądem przypominają kwiaty storczykowe. Surmia kwitnie bardzo obficie w lipcu i sierpniu.

Ze względu na liczne walory dekoracyjne surmia jest często sadzona w parkach i ogrodach jako pojedyncze, dobrze wyeksponowane drzewo (soliter) lub po kilka egzemplarzy w grupie. W miastach tworzy się z niej aleje drzew. Surmia jest odporna na zanieczyszczenia powietrza miejskiego, dlatego polecana jest również do zieleni miejskiej.

 

WYMAGANIA

Surmia najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych i wystarczająco wilgotnych. Nie lubi natomiast, gdy ziemia jest zbita i ciężka. Źle znosi przesadzanie.

Roślina jest tolerancyjna względem pH gleby: od lekko kwaśnej do lekko zasadową.

Lubi ciepłe, południowe stanowiska, osłonięte od silnego wiatru, który może połamać jej kruche gałęzie.

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

Parametry techniczne produktu Surmia żółtokwiatowa

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: