Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Miskant chiński 'Dronning Ingrid'

14.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 1219 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Miskant chiński 'Dronning Ingrid'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno miskanty.

Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. Zimą są piękną dekoracją ogrodu.

Dronning Ingrid' wytwarza długie (ok. 100), przewieszające się w 3/4 wysokości źdźbła. Są one ciemnozielone, tworzą dość regularną kulistą kępę. Liście te jesienią ładnie przebarwiają się na purpurowy odcień. Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie.

Kwiatostany są barwy różowobrązowej i pojawiają się późnym latem, wystając ponad wysoką kępę liści (trawa osiąga wtedy 150cm wysokości) i pozostaną na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję zimowego ogrodu. Kolor kwiatostanów w miarę przekwitania bieleje.

Dronning Ingrid to odmiana miskanta, której liście intensywnie przebarwiają się jesienią na czerwono-purpurowo.

 

WYMAGANIA

Miskanty nie są zbytnio wymagające. Przy zapewnieniu im odpowiednich warunków będą zdobiły nasze ogrody przez cały rok.

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. Niestety miskanty nie nadają się do sadzenia w cieniu – nie będą wyglądały już tak efektownie. Zdecydowanie nie  zastoin wody.

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin miskanty nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

Dobrze znoszą zimy w naszym klimacie.

 


Parametry techniczne produktu Miskant chiński 'Dronning Ingrid'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: