Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kalina koralowa 'Roseum'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Kalina koralowa 'Roseum'

Kalina Roseum  jest bardzo okazałym krzewem . Sadzona jest w ogrodach, ze względu na swój dekoracyjny pokrój i piękne kuliste, duże białe kwiaty osiągające nawet 15cm średnicy. 

Dorasta do wysokości 4m, szeroko rozrastając się przez odrosty korzeniowe Atutem są ładne powcinane jasnozielone liście,na jesień przybierające barwę szkarłatno-purpurową, które robią niezwykły akcent w każdym ogrodzie.

Piękny zapach kwitnących na przełomie maja i czerwca kwiatów, sprawia, że warto posadzić kalinę w ogrodach przydomowych, przy ścieżkach lub przejściach, z których często korzystamy.

Krzew ten jest ozdobą każdego ogrodu.  Doskonale komponuje się z innymi roślinami o podobnym terminie kwitnienia, ale o innej barwie kwiatów. Jest wystarczająco okazała, żeby rosnąć samodzielnie. Sprawdzi się w pojemnikach na balkonach i tarasach jak i przy nasadzeniach oczek wodnych. Ścięte kwiaty nadają się do wazonów. 


Wykorzystywana jest często w zieleni miejskiej.

 

 

WYMAGANIA

Kalina Roseum jest krzewem niewymagającym. Bardzo dobrze znosi cięcie, jest tolerancyjna względem gleby. Najlepiej rośnie na glebie wilgotnej, umiarkowanie kwaśnej do całkowicie alkalicznej. 

Lubi stanowisko słoneczne i lekko zacienione. Zasilanie kompostem co 2-4 lata. W czasie długotrwałej suszy wymagane od czasu do czasu obfite podlewanie. 

Jest odporna na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Kalina koralowa 'Roseum'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: