Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 273 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'

Ten szybko rosnący krzew, który ma ładne liście w głębokiej, ciemnopurpurowej barwie - są one jego największą ozdobą. Kształtem przypominają 3-klapowe liście kaliny koralowej - stąd nazwa rośliny.

Pędy są czerwonobrązowe, starsze brązowe z widoczną łuszczącą się korą.

Krzew atrakcyjny jest też w czasie kwitnienia. Białe kwiaty pojawiające się bardzo licznie pod koniec czerwca i na początku lipca, ładnie kontrastują z ciemnym ulistnieniem. Pęcherznica kwitnie na pędach dwuletnich, dlatego wymaga charakterystycznego cięcia (patrz cięcie) lub można całkiem zrezygnować z kwiatów na rzecz zwartego lepszego pokroju.

Nadają się do sadzenia w większości ogrodów oraz w parkach i na terenach miejskich. Ponieważ doskonale znoszą cięcie (ze względu na to iż kwitną na pędach zeszłorocznych, a wiosną wydzielają dużo soków, zabieg należy wykonać dopiero po kwitnieniu), można z nich tworzyć formowane żywopłoty.

Szczególnie dobrze wyglądają żywopłoty z odmian żółtych i czerwonych, posadzonych naprzemiennie. Nieprzycinane pęcherznice ładnie się rozrastają w formie wysokiego, wzniesionego i lekko przewieszającego się na boki krzewu, dzięki czemu znakomicie wyglądają jako soliter lub element kompozycji ogrodowej (szczególnie z innymi krzewami ozdobnymi).  

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Krzew o niewielkich wymaganiach uprawowych. Bardzo łatwa w utrzymaniu. Toleruje cięcie – jest ono zalecane dla starszych roślin, aby te mogły wytworzyć nowe kwiaty. 

Preferuje stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Pęcherznica rośnie na każdej glebie, jednak najlepiej w próchnicznej i przepuszczalnej.

 

W pełni mrozoodporna, nie wrażliwa na choroby grzybowe i szkodniki.

Parametry techniczne produktu Pęcherznica kalinolistna 'Red Baron'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: