Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Złotokap zwyczajny

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Złotokap zwyczajny

Jest to krzew szybko rosnący, bardzo dekoracyjny i  dobrze znoszący warunki miejskie. 
Polska nazwa tego krzewu najlepiej odzwierciedla jego wyglad podczas kwitnienia, gdyż długie złociste kwiatostany na tle ciemnozielonych liści sprawiają wrażenie KAPIĄCYCH ZŁOTEM !!!

Pochodzi z gór południowej Europy. Wysokość krzewu do 4-5 m, może być prowadzone jako małe drzewo. Liście eliptyczne, długości 3-8 cm, ciemnozielone, młode po spodem jedwabisto, szaro owłosione. Liście na pędzie ustawione skrętolegle, 3-listkowe, na długich ogonkach. Kwiaty miododajne, złocistożółte, długości do 2 cm, bez zapachu, w luźnych zwisających gronach długości do 20 cm. Kwitnie w końcu maja lub w czerwcu. Strąki długości 5 cm, jedwabisto owłosione.. Kwitnie corocznie bardzo obficie. 

Sadzić należy pojedynczo lub w niewielkich grupach, na widocznych miejscach. Można go wykorzystać do obsadzania także wszelkich podpór, wówczas należy przywiązywać młode pędy naginając do kształtu podpory. Można w ten sposób tworzyć zadaszenia nad bramkami a nawet takie aleje lub alejki jak na zdjęciu.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Krzew ten najlepiej rośnie na świeżej, żyznej, niezbyt suchej glebie o dużej zawartości wapnia, ale może też rosnąć na gorszym podłożu. Na dobrze nasłonecznionych stanowiskach zakwita bardzo obficie. Jest wytrzymały na mrozy.

Nie znosi silnego cięcia. Wystarczy wycinać uszkodzone lub stare pędy tuż po przekwitnięciu i przeprowadzać cięcie formujące, jeśli roślina ma mieć postać zwartego krzewu.

 


Parametry techniczne produktu Złotokap zwyczajny

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: