Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja dębolistna 'Alice'

14.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wysokość:
20 - 30 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 291 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Hortensja dębolistna 'Alice'

Hydrangea quercifolia 

Hortensja dębolistna pochodzi z południowo-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych. Jest krzewem dorastającym do wysokości 1,5 metra. Stożkowate białe kwiatostany, różowiejące w czasie przekwitania, pojawiają się w lipcu i sierpniu. Krzewy są dekoracyjne ze względu na niespotykany kształt ciemnozielonych, glęboko klapowanych liści, (jak wskazuje nazwa, przypominają liście dębu ), które jesienią przebarwiają się na czerwono, pomaranczowo i purpurowo.

Hortensja może stanowić wielką atrakcję w Twoim ogrodzie, której  pozazdroszczą sąsiedzi i znajomi. Można ją sadzić pojedynczo, jak i w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi. 

 

WYMAGANIA

 

Hortensja doskonale rośnie na glebach żyznych i próchnicznych, a podłoże powinno być kwaśne. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji hortensji, ponieważ ma ona znaczący wpływ na obfitość kwitnienia. Wymaga podłoża wilgotnego, ale nie ze stojącą wodą. Jeżeli mamy możliwość, sprawdzamy odczyn gleby, który powinien być kwasowy, pH około 5,5. Odczyn powyżej 7,0 może prowadzić do chorób hortensji. Nie wystawiamy ich na ciągłe, bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jednocześnie nie pozbawiamy dostępu do światła. Odpowiednie będzie stanowisko półcieniste.

 

Parametry techniczne produktu Hortensja dębolistna 'Alice'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: