Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rozchodnik 'Desert Red'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Rozchodnik 'Desert Red'

Rozchodniki to byliny chętnie sadzone w ogrodach. Rozchodniki znakomicie nadaja się na skalniaki oraz rabaty bylinowe. Doskonale nadają się dla osób zaczynających przygodę z ogrodem.

Jedną z ciekawszych odmian jest Desert Red. Odmiana o drobnych oliwkowo-niebieskich liściach, które ciemnieją przy silnym, letnim nasłonecznieniu. Jego pędy cechują się przewieszającym się, nieco horyzontalnym wzrostem. Główną ozdobą są  kwiaty, które pojawiają się w sierpniu i wrześniu mając z początku intensywnie różową barwę. Wraz z przekwitaniem przybierają natomiast szkarłatny, bardzo wyrazisty kolor, który utrzymuje się aż do późnej jesieni.

Rozchodnik najlepiej sadzić w większych grupach, na rabatach jednogatunkowych bądź skalniakach. Można z niego tworzyć obwódki. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Rozchodnik może zdobić ogród cały sezon, jest dekoracyjny nawet po zakończeniu wegetacji – części nadziemne rośliny można zostawić na zimę.

 

 

WYMAGANIA 

 

 

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

 

Rozchodniki mogą rosnąć na każdej glebie, chociaż najbardziej optymalne są glebyprzepuszczalne , piaszczysto i średnio żyzna. Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry. W PEŁNI MROZOODPORNY

Najlepszy efekt uzyskamy sadząc go w większej grupie.  Dobrze będzie się prezentował w zestawieniu z berberysami   np. Admiration , Bagatelle,Kobold, Concorde.


W słonecznym miejscu można posadzić krzewy razem z wrzosami, tworząc kompozycję atrakcyjną aż do później jesieni, łatwą w utrzymaniu. . Często w tej roli spotkać go można w zieleni miejskiej. Ładnie prezentuje się posadzony wzdłuż ścieżek.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Rozchodnik 'Desert Red'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: