Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rutewka Delavay'a

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Rutewka Delavay'a

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Rutewka. 

Rutewka to okazała, lecz mało znana bylina należąca do rodziny jaskrowatych, obejmująca swoim zasięgiem tereny Europy, Azji, Afryki, Północnej i Południowej Ameryki. urzekła mnie swoją urodą, przepiękna, dorasta do 150 cm wysokości, pochodzi z Chin. Tworzy chmurkę bladoliliowych kwiatuszków od lipca do sierpnia Tworzy gęste kępy pierzasto-złożonych liści, które w okresie letnim wytwarzają wysokie pędy kwiatostanowe. Kwiaty są bardzo drobne, różowe, jednak ich ilość sprawia, że z daleka kwitnąca rutewka wygląda niczym różowa mgiełka uniesiona ponad kępą liści -daje to niesamowity efekt niespotykany u innych roślin.

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Rozwija się doskonale w lekkim cieniu na stale wilgotnej, żyznej i kwaśnej glebie z dużym udziałem próchnicy liściowej lub torfu. Przed nadejściem mrozów warto zabezpieczyć miejsce jej uprawy warstwą kory, suchych liści lub kompostu.

 

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

 

 

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: