Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Żywotnik zachodni 'Smaragd'

3.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
30 - 40 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 9913 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Żywotnik zachodni 'Smaragd'

Niektórzy uważają żywotniki za nudne. Tymczasem rośliny te mają różne formy i barwy, a w ogrodzie można im powierzyć niemal każdą funkcję. Najczęściej wykorzystujemy je jedynie na żywopłoty. , jako osłony przeciwwiatrowe i gęste szpalery. Świetnie sprawdzają się również jako rośliny soliterowe, czyli okazy rosnące pojedynczo na otwartej przestrzeni. Na swoich aukcjach przedstawimy Państwu najciekawsze odmiany.

Jedną z nich jest odmiana Smaragd.

Charakteryzuje się zwartym, regularnym pokrojem oraz soczystą zielenią. Tworzy, bardzo gęste stożki. Roczne przyrosty tej odmiany nie są imponujące, ale w przeciągu 10 lat drzewo osiąga do 3,5 metrów wysokości, przy niewielkiej średnicy, kształtującej się na poziomie około 90 cm w dolnych partiach rośliny. Docelowo może osiągnąć 5 metry wysokości i nawet jeden metr szerokości.  Wielką zaletą tej odmiany jest utrzymanie soczystej barwy również w okresie zimowym.DOSKONALE NADAJE SIĘ NA ŻYWPOŁOTY.

Roślina nie jest zbyt wymagająca jeśli chodzi o siedlisko, jest odporna na zanieczyszczenia, szkodniki i choroby, szybko rośnie i zdobi ogród przez cały rok. Tuje dobrze prezentują się w grupach, tworząc efektowne kompozycje z innymi roślinami ozdobnymi. Odmiany karłowate można wykorzystać w ogródkach skalnych, można je też sadzić w pojemnikach i tworzyć z nich kompozycje na tarasach i balkonach. 

 

WYMAGANIA

Tuje są łatwe w uprawie i nie wymagają żadnych znaczących zabiegów pielęgnacyjnych. Możemy je sadzić od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Wymagają stanowisk półcienistych do słonecznych. Przy zbytnim zacienieniu rośliny rosną o wiele słabiej, a odmiany o żółtych łuskach nie wybarwiają się.

Gleba. Powinna być świeża, żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna. Tuje posadzone na glebach zbyt suchych i ubogich w składniki pokarmowe rosną wolniej i wymagają częstszego nawożenia.

Miejsce uprawy trzeba dobrze odchwaścić i wypielić w promieniu 50 cm. Dopiero na dokładnie oczyszczonym kawałku ziemi można zasadzać tuję.
Przed zasadzeniem należy zanurzyć bryłę korzeniową w wodzie na 10 min. Tak nawodnioną roślinę można zasadzić w wykopanym dołku, który powinien być ok. 2 razy dłuższy i szerszy od długości korzeni. Dołek należy wypełnić żyzną glebą wymieszaną z ziemią do iglaków albo odkwaszonym torfem.

 

Parametry techniczne produktu Żywotnik zachodni 'Smaragd'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: