Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja ogrodowa 'Miss Saorii' ®

16.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10 - 15 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 78 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Hortensja ogrodowa 'Miss Saorii' ®

NAJNOWSZA ODMIANA UNIKATOWEJ HORTENSJI. DOSTĘPNA JEDYNIE U NAS !!

Zadebiutowała na targach Chelsea Flower Show 2014, gdzie została uznana za najlepszą roślinę roku. Ten prestiżowy tytuł przyznano ze względu na żywe kolory i specjalne cechy tego krzewu.

Hortensja ogrodowa 'Miss Saori R' odznacza się pięknymi kwiatostanami które osiągają do 20 cm wielkości Kwiaty pełne złożone z kilku warstw płatków. Na początku kwitnienia kwiaty są białe z wyraźnym różowym marginesem który z czasem ciemnieje przechodząc w czerwień.

Odmiana ta zakwita co roku zarówno na pędach już zdrewniałych jak i na tegorocznych przyrostach !!! Pozwala to na wydaniu obfitej ilości kwiatów w okresie letnim, aż do późnej jesieni. Jest fantastyczna, jej dwukolorowe, półkuliste kwiaty złożone są z wielu pełnych, gwiazdkowatych kwiatków.

Kwiaty pojawiają się na przełomie czerwca i pozostają aż do późnej jesieni stopniowo zmieniając swoją barwę. Odmiana ta dorasta do 1,2 m tworząc zwarty kulisty krzew.

Na szczególną uwagę zasługują jej liście koloru wręcz ciemno brązowe z  widocznymi nerwami na każdym liściu. Kwiaty i liście tworzą niesamowity kontrast.

W szpalerze sadzimy w rozstawie co 90-100cm.

Roślina bardzo dobrze komponuje się z innymi krzewami liściastymi, zwłaszcza tymi o ciemniejszych kwiatach. Dzięki swym rozmiarom i małym wymaganiom doskonale radzi sobie w pojemnikach, z powodzeniem przyozdabiając balkony i tarasy. Posadzona pojedynczo ubarwi nawet najmniejszy ogródek.

 

WYMAGANIA

Hortensje to bardzo okazałe krzewy liściaste łatwe w uprawie, pod warunkiem że stosujemy się do podstawowych zasad ich pielęgnacji. 

Hortensja woli zdecydowanie światło rozproszone. Idealnym dla niej miejscem będzie stanowisko półcieniste. Nie wystawiamy ich na ciągłe oraz bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jednocześnie nie pozbawiamy dostępu do światła. Posadzone w pełnym słońcu będą miały przypalane kwiaty. Ostre słońce będzie również powodować wybarwianie się liści na jasno zielony a nawet żółty kolor. Unikajmy również sadzenia jej w wietrznych miejscach.

Hortensja wymaga podłoża żyznego a najlepiej próchniczego. Stanowisko powinno być wilgotne. Jednocześnie nie powinny robić się w nim zastoiny wody. Odczyn gleby powinien być kwaśny i wynosić około PH 5,5. Jeśli ziemia jest nieodpowiednia wymieszajmy ją z kwaśnym torfem. Pamiętajmy również aby odchwaścic miejsce w którym będziemy sadzić nasze rośliny. Dołek powinien być minimum dwa razy większy od bryły korzeniowej sadzonej rośliny.Krzew sadzimy na takiej samej głębokości jak w doniczce.

PAMIĘTAJ ! Aby hortensja lepiej rosła oraz obficiej kwitła, należy ją regularnie  nawozić. 

Nawożenie rozpoczynamy już wczesną wiosną specjalnymi nawozami do hortensji ogólne dostępnymi w centrach ogrodniczych, natomiast zakończyć należy już w lipcu, ponieważ powinna się ona przygotować do zimowego spoczynku.

 

Cięcie pielęgnacyjne możemy przeprowadzić wiosną kiedy to rośliny rozpoczną wegetację. Polega ono na wycięciu pędów jedynie przemarzniętych, suchych na których nie widzimy żadnych oznak życia. Hortensje ogrodowe wymagają okrywania ich na zimę.

 

 

Parametry techniczne produktu Hortensja ogrodowa 'Miss Saorii' ®

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość10 - 15 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: