Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Orzech włoski 'JACEK'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Orzech włoski 'JACEK'

ODMIANA O NAJWIĘKSZYM OWOCU

Orzech włoski należy do bardzo atrakcyjnych drzew liściastych, które możemy znaleźć w wielu miejscach świata. Jest gatunkiem stosunkowo popularnym w naszym kraju. Nie jest trudny w uprawie, a jego owoce są nie tylko smaczne ale i bardzo zdrowe. Warto mieć w swoim ogrodzie .

Orzech włoski  „Jacek” jest to drzewo  o zaokrąglonej i gęstej koronie, oraz grubych gałęziach, dorastające nawet do 5 m wysokości. Liście Naprzeciwległe, długości, nieparzystopierzaste z 5-9 równowąskimi listkami, które rozwijają się stosunkowo późno, na przełomie kwietnia i maja razem z kwiatami. Kwiaty męskie w postaci zwisających kotków długości 5-10 cm; żeńskie zgrupowane po dwa do pięciu (i więcej) na jednorocznych krótkopędach. 

Odmiana nie wymaga cięcia , przycinania .

Owoce dojrzewają  w połowie września i orzech same opadają z drzew , poczym wyjmuje się je z zielonych łupin i przechowuje się miejscu ciemnym i sychym .

 

WYMAGANIA

Uprawa orzecha włoskiego udaje się najlepiej na glebach głębokich, żyznych i świeżych, dobrze jeżeli są wapienne. Nieodpowiednie podłoże to gleby podmokłe, zbyt ciężkie i zwięzłe. 

Orzech włoski preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe. Najlepsza jest dla niego ekspozycja zachodnia, południowo-zachodnia i północno-zachodnia.

Charakteryzuje się dość dużą mrozoodpornością, może być uprawiany na terenie całego kraju. Nawet jeśli czasem przymarznie, posiada dużą zdolność regenerowania uszkodzeń po surowych zimach. 

 

 

Parametry techniczne produktu Orzech włoski 'JACEK'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: