Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kulnik sercolistny

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Kulnik sercolistny

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Kulnik. 

Zimozielona niezwykle interesująca zadarniając bylina rabatowa, dorastająca do 10 cm wysokości. Kwitnie od maja do początku sierpnia, a jej kwiaty mają kolor liliowo - fioletowy i zebrane są w główkowate kwiatostany, które znajdują się na sztywnych łodyżkach. Wyróżnia się piękną niespotykaną barwą kwiatów. Bylina powinna być sadzona w każdym ogrodzie skalnym, w pojemnikach czy na rabacie. Świetnie nadają się do nasadzeń naturalistycznych. Ładnie wygląda posadzona wzdłuż ścieżek.

Znalazł szerokie zastosowanie do obsadzania suchych skarp. Często sadzony w ogrodach skalnych, murkach kwiatowych oraz rabatach i ogrodach naturalistycznych.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Preferuje stanowisko słoneczne na lekkiej, przepuszczalnej, żyznej glebie o odczynie obojętnym lub zasadowym. Na podwyższonych rabatach udają się także na stanowiskach o cięższej glebie. Do sadzenia pojedynczo lub 2-3 w grupie. 

Odmiana w pełni mrozoodporna.

 

Parametry techniczne produktu Kulnik sercolistny

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: