Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Turzyca 'Graya'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Turzyca 'Graya'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż 

w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno Turzyce.

Ich delikatne liście  wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. 

Turzyca Graya to nietypowa i trudno osiągalna na rynku wieloletnia trawa o efektownym wybarwieniu źdźbeł. Bardzo dekoracyjna, wolno rosnąca  turzyca. Naturalnie porasta wilgotne lasy i łąki południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Tworzy zwarte kępy o wzniesionych pędach. Nie rozrasta się za pomocą kłączy.  Liście sezonowe, płaskie, równowąskie, szerokości około 1 cm, jasnozielone z ostrymi brzegami. Wyrasta do wysokości 50 cm. Ciekawą ozdobą tego gatunku są oryginalne kłosy w kształcie mięsistej gwiazdy, licznie pojawiające się w okresie od czerwca do sierpnia na wierzchołkach pędów.

Preferuje wilgotniejsze podłoże, przepuszczalne, a w okresie zimy bardziej suche.  Inne odmiany gatunku warte uwagi to także ‘Frosted’ oraz ‘Bronze Form’.

Odmiana ta wspaniale nadaje się do ogrodów nowoczesnych oraz założeń naturalistycznych. Doskonale wygląda na tle białych kamieni i jasnego żwirku. Wśród bylin przyciąga wzrok swą złocistą ciepłą barwą. Dobrze wygląda sadzona pojedynczo lub w większych kępach.

Można ją stosować jako roślinę okrywową. Cudownie kontrastuje z ciemnymi bylinami i trawami, nadając rabatom lekkości i zwiewności. 
Zastosowanie znajduje również na tarasach i balkonach

 

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. Turzyce nadają się również do sadzenia w cieniu 

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin turzyce nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

Wiosną należy przeprowadzić cięcie roślin. Trawy tniemy na wysokości około 5 - 15 cm. W przypadku traw zimozielonych, cięcie jest bardzo ograniczone i tyczy się tylko delikatnego cięcia zaschniętych liści turzycy. Przeprowadzamy także tzw. wyczesywanie kępiastych roślin. Jeżeli zimozielone gatunki bardzo ucierpiały zimą, może zaistnieć konieczność potraktowania ich jak roślin o sezonowym ulistnieniu.

Dobrze znoszą zimy w naszym klimacie.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Turzyca 'Graya'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: