Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Miskant chiński 'Silberfeder'

14.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 565 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Opis produktu Miskant chiński 'Silberfeder'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno miskanty.

Ich delikatne liście i zwiewne kwiatostany wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. Zimą są piękną dekoracją ogrodu.

Silberfeder’ tworzy duże, gęste kępy o wysokości do 2 metrów i 1 – 1,5 metra szerokości. Cechą charakterystyczną odmiany są równowąskie, łukowato wygięte, niebiesko-zielone liście, z wyrazistym, srebrzystym nerwem głównym przebiegającym przez środek blaszki liściowej. Liście dorastają do 1,2 metra długości, pozostają ozdobne także w okresie zimy, bowiem nie opadają z nastaniem jesieni, lecz jeszcze długo utrzymują się na roślinie.

Niewątpliwą zaletą odmiany ‘Silberfeder’ jest zwarty, odpornym na wyleganie pokrój. Pod koniec lata spośród fontanny liści wyłaniają się strzeliste, wiechowate, bladoróżowe kwiatostany. Wiechy są liczne, długości około 40 cm, początkowo zwarte, później otwierają się i stają puszyste, a w odcieniu srebrzyste. W tym okresie kępy miskantów prezentują się niezwykle ciekawie i oryginalnie, z daleka przyciągają uwagę.

 

WYMAGANIA

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. Niestety miskanty nie nadają się do sadzenia w cieniu – nie będą wyglądały już tak efektownie. Zdecydowanie nie  zastoin wody.

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin miskanty nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

Dobrze znoszą zimy w naszym klimacie.

 


Parametry techniczne produktu Miskant chiński 'Silberfeder'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: