Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kalina koralowa 'Xanthocarpum'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Kalina koralowa 'Xanthocarpum'

Kalina koralowa ‘Xanthocarpum’ rośnie w formie dużego, rozłożystego krzewu, osiągając 3-4 m wysokości i niewiele mniejszą szerokość. Jej brązowe, sztywne pędy pokrywa duża liczba zielonych, owalnych, klapowatych liści o lekko karbowanych brzegach. 
Kwitnie w maju, rozwijając na końcach pędów duże, baldachowate kwiatostany złożone z małych, pojedynczych kwiatów w białym kolorze.

Kwiaty na zewnątrz baldachów są większe (płonne), wewnątrz znacznie mniejsze (obupłciowe). 
Dodatkowym walorem dekoracyjnym są pojawiające się na pędach jesienią (we wrześniu-październiku) żółtopomarańczowe, półprzeźroczyste, okrągłe owoce. 

Ze względu na swoje duże rozmiary nie nadaje się do małych ogrodów, tym bardziej, że nie powinno się jej przycinać. Może być natomiast być wspaniałą ozdobą parków krajobrazowych oraz dużych ogrodów. Dobrze wygląda w jednogatunkowych grupach lub jako soliter. Nadaje się także do sadzenia w pobliżu stawów i oczek wodnych. 

 

WYMAGANIA

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Kalina jest krzewem niewymagającym. Bardzo dobrze znosi cięcie, jest tolerancyjna względem gleby. Najlepiej rośnie na glebie wilgotnej, umiarkowanie kwaśnej do całkowicie alkalicznej. 

Lubi stanowisko słoneczne i lekko zacienione. Zasilanie kompostem co 2-4 lata. W czasie długotrwałej suszy wymagane od czasu do czasu obfite podlewanie. 

Jest odporna na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

 

Parametry techniczne produktu Kalina koralowa 'Xanthocarpum'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: