Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Dereń biały 'Kesselring'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 372 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Dereń biały 'Kesselring'

Derenie w ostatnim czasie stały się jednymi z najpopularniejszych krzewów ozdobnych, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej i lepiej poznać oferowane przez nas odmiany. Większość dereni, to rośliny łatwe w uprawie, mało wymagające i stosunkowo wytrzymałe na niską temperaturę. Do najmniej wymagających gatunków derenia zalicza się dereń biały. Mają ciekawie ubarwione liście, niektóre ozdabiają rabaty dzięki pięknie wybarwionym pędom, które są intensywnie czerwone lub zielone, nawet zimą.

Kesselringii' to okazały krzew o rozłożystym pokroju i szybkim tempie wzrostu, dorastający do 3m wys. i szer. - jeśli jednak przytniemy krzew na przedwiośniu, będzie mniejszy. Cięte krzewy prezentują bowiem zwarty pokrój i gęste duże ulistnienie.

Liście są jajowate, średniej wielkości, lekko pomarszczone i poskręcane o nietypowej barwie: młode są brązowofioletowe, później stają się ciemnozielone a od spodu podbarwione są na purpurowo. Krzew ładnie prezentuje się też jesienią.

'Kesselringii' ma bardzo ciemne wiśniowoczerwone pędy, z których słyną derenie białe. Z tego powodu krzewy ozdobne są także zimą.  

 

Krzewy kwitną w czerwcu. Białe kwiaty nie są jednak specjalnie dekoracyjne. Na jesieni dojrzewają z nich niebieskobiałe owoce, małe kuleczki, które wyróżniają się na tle przebarwiających się liści.

 

 

WYMAGANIA 

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Derenie białe są łatwe w uprawie: niewymagające odnośnie podłoża, całkowicie mrozoodporne, wytrzymałe na suszę i warunki miejsce. 

Można je sadzić na większości typowych gleb ogrodowych, zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i w półcieniu, dobrze znoszą przejściową suszę, zanieczyszczenia miejskie

Dobrze znosi cięcie . Zabieg ten polecany jest szczególnie dla odmian o ozdobnych pędach i liściach, gdyż młode przyrosty wybarwiają się najładniej. Z tego względu zaraz po posadzeniu derenie: biały, rozłogowy, jadalny i świdwa przycinamy nad 3.–4. pąkiem, a w kolejnych latach skracamy ich pędy nawet o 1/3. Dzięki temu rośliny tworzą dużo młodych przyrostów i są znacznie bardziej dekoracyjne.

Wielką zaletą krzewu jest całkowita odporność na mrozy.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Dereń biały 'Kesselring'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: