Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Trzykrotka wirginijska

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Trzykrotka wirginijska

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Trzykrotka. Wyrasta do wysokości 50 cm. Łodygi wyprostowane, rozgałęzione jedynie w górnej części. Liście długie, do 30 cm, równowąskie, siedzące, łukowato wygięte, ciemnozielone, nagie. Od maja do lipca ukazują się kolejno liczne kwiaty, o symetrii trójpromienistej, średnicy do 3 cm, najczęściej niebieskie, ale mogą być białe lub różowe. Kwiaty zebrane są w wierzchołkowe wierzchotki, przypominające baldachy. W kwiatostanie na raz rozkwita niewiele kwiatów, ale pąki są bardzo liczne. Kwiaty pozostają otwarte w ciągu dnia, zamykają się wieczorem. 

Znakomicie nadaje się jako roślina  na skalniaki, skarpy. Nadaje się również do sadzenia w pojemnikach. 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Należy do roślin światłolubnych, odpowiednim dla niego stanowiskiem będzie pełne słońce lub lekki półcień. Ma niskie wymagania glebowe, rośnie dobrze na wszystkich rodzajach gleb, ważne jest żeby podłoże było przepuszczalne. Mogą to być gleby piaszczyste a nawet kamieniste, najlepiej wapienne o odczynie zbliżonym do obojętnego lub alkalicznym.

Przed sadzeniem warto do dołka nasypać kompostu wraz z wapnem i dokładnie wymieszać z ziemią. .

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Trzykrotka wirginijska

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: