Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Trytoma 'Orange Vanilla' PBR

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Trytoma 'Orange Vanilla' PBR

Jeżeli poszukujemy oryginalnej, pięknej, wyrazistej byliny, sięgnijmy po egzotycznie prezentującą się trytomę groniastą. Podczas kwitnienia niczym płonąca pochodnia skupia na sobie uwagę. Doskonała do ogrodu, a także na balkon i taras.

Trytoma należy do rodziny liliowatych, a jej ojczyste strony to Afryka Południowa. Kwitnąca trytoma doskonale prezentuje się z innymi, wyższymi bylinami, charakteryzującymi się barwnymi kwiatami oraz zróżnicowanym kształtem liści. Najbardziej dekoracyjną częścią rośliny są rurkowate kwiaty, zebrane w gęste i cylindryczne grona.

Pojedynczy kwiatostan utrzymuje się do kilku tygodni, a kwitnienie do późnej jesieni.

Trytoma groniasta występuje w licznych odmianach i przede wszystkim te liczne odmiany uprawiane są w naszych ogrodach. Poszczególne odmiany różnią się rozmiarami oraz barwą kwiatów.

Odmiana Orange Vanilla dorasta do 70 cm wysokości tworząc zwartą kępę. Posiada bardzo interesujące kwiaty. Jej kwiatostany mają kolor pomarańczowo - czerwono - kremowe. Kwiaty rozmiaszczone są na kwiatostanie gęsto, czerwony na górze a kremowy  na dole. Liście mają kolor szarozielony  są odziomkowe i sztywne.

Trytomy to malownicze byliny, które doskonale prezentują się jako soliter na tle trawnika. Nie mniej jednak  odnajdują się także w grupie i nie tylko w towarzystwie egzotycznych roślin. Polecana jest do upiększania rabat w pobliżu zbiorników wodnych.  Dzięki wyrazistym kwiatom doskonale komponuje się z ciemną zielenią bez wątpienia uatrakcyjni balkon i taras.

 

WYMAGANIA

Trytoma preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, zaciszne, zdecydowanie unikajmy otwartych przestrzeni. Podłoże powinno charakteryzować się dużym udziałem próchnicy, żyznością i  przepuszczalnością, Powinno być zasobne w składniki mineralne. Preferuje podłoże bardziej piaszczyste. Zagrożeniem dla rośliny jest stojąca woda! W przypadku gliniastego podłoża należy je uzupełnić piaskiem, drobnym żwirem. Odczyn pH lekko kwaśny do obojętnego.

Latem rośliny wymagają obfitego podlewania i nawożenia.

Rośliny wymagają okrycia na zimę- liście związujemy do góry, Najlepiej jest ją obwiązać słomą w chochoł. Nie należy okrywać trytomy groniastej na zimę materiałami nieprzewiewnymi, np. folią gdyż liście bardzo łatwo zaczynają gnić. Ponadto gdy już owiniemy część nadziemną trytomy groniastej należy obsypać ją torfem, kompostem lub korą albo liśćmi, co zapobiegnie zamarzaniu gleby i ochroni korzenie rośliny.

Najlepiej wyglądają rośliny sadzone w grupach po 3-10 sztuk (wówczas sadzimy w ilości 5 sztuk na 1 m²) lub pojedynczo jako solitery. Trytoma ładnie prezentuje się na rabacie żwirowej.

 


Parametry techniczne produktu Trytoma 'Orange Vanilla' PBR

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: