Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Malinojeżyna Tayberry

10.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 174 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Malinojeżyna Tayberry

Maliny to krzewy, których nie powinno zabraknąć ani na działce, ani w ogrodzie. Mimo, że są dość wymagające, to jednak smaczne owoce, pełne właściwości odżywczych i zdrowotnych są największą zapłatą za trud, jaki należy włożyć w ich uprawę. Przy odpowiednim doborze odmian, maliny można smakować od końca czerwca, nawet do pierwszych przymrozków.

Wśród wartych uwagi roślin użytkowych powstałych z połączenia dwóch odrębnych gatunków jest między innymi malinojeżyna. Ten bardzo oryginalny krzew został wyhodowany poprzez skrzyżowanie maliny z jeżyną. dlatego po malinie odziedziczył duże owoce czerwonego lub bordowego koloru, a po jeżynie długie, wiotkie pędy.

Malinojeżyna rośnie zwykle dość silnie, posiada rozgałęzione, kolczaste, długie, dochodzące nawet do 3 m. pędy. oraz bardzo dobre, słodkie, duże, walcowate, lekko wydłużone, czerwone lub ciemnoczerwone owoce, wyglądem przypominające owoce obu gatunków rodzicielskich. Krzew nie rozrasta się na boki jak np. malina. Owoce zawiązują się u niego na pędach dwuletnich i dojrzewają w lipcu i sierpniu, dając zwykle obfite plony. Oferowana odmiana „Tayberry” charakteryzuje się bardzo dużą plennością, dającą smaczne, ciemnoczerwone, soczyste owoce

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Wymaga gleb średnio żyznych, umiarkowanie wilgotnych, próchniczej i przepuszczalnej o odczynie ok. 6,5Ph. 

Preferuje stanowisko słoneczne. 

Rośliny sadzi się przy rusztowaniu co 1,5 -2 m., aby miały możliwość swobodnego wzrostu. Malinojeżyna, podobnie jak jeżyna wymaga silnego cięcia. Późnym latem lub wczesną jesienią , po owocowaniu należy usunąć pędy najstarsze, słabe i uszkodzone, a odgałęzienia na pozostałych skrócić do ok. 25 cm Roślina mrozoodporna.

 

 

Parametry techniczne produktu Malinojeżyna Tayberry

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: