Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Dzwonek dalmatyński

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 608 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Dzwonek dalmatyński

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Dzwonek. 

Poduszkowa bylina o pokroju kępkowym, dorastająca do 10 cm wysokości. Kwitnie BARDZO OBFICIE od czerwca do sierpnia, a po ponownym zakwitnięciu zdobi nasz ogród również we wrześniu.  Jej kwiaty są w kolorze liliowo - niebieskim. Kwiaty w kształcie gwiazdki. Roślina posiada lekko płożące się pędy, przez co świetnie prezentuje się latem w wiszących pojemnikach. Usuwanie przekwitniętych kwiatów wydłuża okres kwitnienia

Idealnie nadaje się do ogrodów skalnych, na murki, gdzie ziemia jest dostatecznie wilgotna. Szczególnie malowniczo wygląda wśród jasnych kamieni i skałek. Dzwonek możemy sadzić jako roślinę na obwódki.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Wymaga ona stanowiska słonecznego, ale raczej chłodnego. Preferuje stanowisko słoneczne oraz półcieniste. Lubi żyzną, lekko wilgotną, dobrze zdrenowaną glebę. 

Dzwonek karpacki jest byliną całkowicie mrozoodporną i niezmiernie rzadko atakowaną przez choroby i szkodniki roślin.

 

 

Parametry techniczne produktu Dzwonek dalmatyński

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: