Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Kobold'

14.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 55 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Kobold'

Krzew o bardzo regularnym, szerokim, KULISTYM pokroju, nisko rosnący osiągający wysokość 50 cm. Liście drobne, w młodości żywo zielone, później ciemnozielone. Z uwagi na zwarty, kulisty pokrój i błyszczące liście -można go porównać do bukszpanu i podobnie wykorzystywać: w charakterze zielonej półkuli lub na obwódkę. Przewagą 'Kobolda' nad bukszpanem jest to, że sam z siebie ma zwarty kulisty pokrój i nie trzeba go formować.

'Kobold' nie ma zimozielonych liści - nie jest więc dekoracyjny zimą, ale plus z tego taki, że ładnie się przebarwia jesienią, a przede wszystkich: nie istnieje ryzyko, że roślina przemarznie lub uschnie zimą, co zdarza się wszak bukszpanom, zwłaszcza na stanowiskach słonecznych.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowe, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Posadzony na brzegu rabaty sam z siebie stworzy ładną zwartą półkulistą obwódkę. Cięcie w takim wypadku ma bardziej charakter korekcyjny niż narzucający kształt - jak dzieje się w przypadku bukszpanu. Ponadto niski berberys nie urośnie nie pilnowany ponad miarę.

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Nie ma specjalnych wymagać co do gleby, w której się znajduje. Optymalnymi warunkami są ziemie przepuszczalne i lekkie, o odczynie neutralnym lub z lekką przewagą kwaśnego. Pomimo dużej odporności na braki wody, starajmy się utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża.

Preferuje stanowiska słoneczne,jednakże poradzi sobie równie dobrze w półcienistym.

 

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.  

 

Może być stosowana w bardzo małych ogrodach, gdyż zajmuje niewiele miejsca. Ze względu na gęsty i regularny pokrój, nie wymagający przycinania, może stanowić element ogrodów geometrycznych lub japońskich.  

 

 

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Kobold'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: