Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Erecta'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 98 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Erecta'

Odmiana tego berberysa hatakteryzuje się wyprostowaną formą, która osąga wysokość do 1,7 m. Pędyz początku są wyprostowane jednak w późniejszym czasie pędy od połowy wysokości rośliny zaczynają rozrastać się bardziej na boki przybierając formę kielicha. Dół rośliny pozostaje wąski, natomiast wyższe partie mogą mieć ponad 1 m szerokości. Nowe pędy zawsze rosną pionowo do góry.  

W efekcie odmiana tworzy bardzo ciekawą rzeźbę.

Bardzo dobrze znosi  formowanie.

DOSKONAŁA ROŚLINA ŻYWOPŁOTOWA. 

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowate, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Liście są bardzo gęsto ułożone na pędach  soczyście zielone. Jesienią przebarwia się na intensywnie pomarańczowo - czerwony kolor przez co sprawia wrażenie płonącego krzewu.  Bez wątpienia można tu powiedzieć że jest to jeden z ładniejszych jesiennych krzewów.

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Nie ma specjalnych wymagać co do gleby, w której się znajduje. Optymalnymi warunkami są ziemie przepuszczalne i lekkie, o odczynie neutralnym lub z lekką przewagą kwaśnego. Pomimo dużej odporności na braki wody, starajmy się utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża.

Preferuje stanowiska słoneczne,jednakże poradzi sobie równie dobrze w półcienistym.

 

Umieszczając sadzonki na stanowisku docelowym powinniśmy zachować odpowiednie odstępy pomiędzy nimi. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, rozsada nie powinna być mniejsza niż 20 - 25 cm - gęste żywopłoty, wymagające formowania  35 - 40 cm lub żywopłoty naturalne, czyli prowadzone bez przycinania formującego.
Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.  

 

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Erecta'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: