Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Trawa pampasowa Biała

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Trawa pampasowa Biała

Jest to jedna z najpiękniejszych traw, którą wyróżniają wielkie i przepiękne kwiatostany. Jest bardzo wymagająca i pracochłonna jeżeli chodzi o utrzymanie. Jej naturalnym środowiskiem są stepy z południa Ameryki, tam też roślina czuje się najlepiej.

Trawa pampasowa to wieloletnia trawa ozdobna, bylina należąca do rodziny wiechlinowatych. Od innych gatunków traw trawę pampasową wyróżniają wielkie i niezwykle dekoracyjne kwiatostany. Tworzy dość duże, zwarte kępy, złożone z wąskich, długich, sztywnych liści, lekko przewieszających się na zewnątrz. Brzeg blaszki liściowej pokrywają ostre ząbki, mogące prowadzić do uszkodzeń skóry, o ile podczas prac pielęgnacyjnych nie zostanie zachowana należyta ostrożność.

W porównaniu do innych traw jest odmianą dość wysoką – zwykle dorasta do 2–3 m wysokości.

Kwitnie późnym latem i jesienią pierzastymi kwiatostanami.

Świetnie prezentuje się zasadzona w ziemi, jak też umieszczona w pokaźnych donicach na tarasach. Ciekawie wygląda na tle trawnika bądź osadzona przy zbiornikach wodnych. Pędy często wykorzystywane są do dekoracji bukietów.

 

WYMAGANIA

Trawa pampasowa preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, zaciszne, osłonięte przed mroźnymi wiatrami, najlepiej w pobliżu zabudowań, murów itp.

Wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej, nie znosi gliniastego podłoża. W naturze rośnie na stanowiskach wilgotnych i podmokłych, na przykład przy stawach, jeziorach, bagnach. Młode okazy nie znoszą suszy.

Rośliny trzeba zabezpieczać przed mrozem. Jesienią należy okryć nasady trawy gałązkami sosny i pozostawić tak do początku wiosny.

Zaleca się sadzenie ich w donicach i przenoszenie na zimę do chłodnych i jasnych miejsc, lub okrywanie traw folią, szkłem lub innym nieprzemakalnym tworzywem.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Trawa pampasowa Biała

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: