Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Lawenda wąskolistna 'Rosea'

11.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 946 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Wymiar: SADZONKA 10 - 15 cm

Opis produktu Lawenda wąskolistna 'Rosea'

Lawenda była obiektem uprawy już w czasach starożytnych, zwłaszcza na terenach Basenu Morza Śródziemnego. Służyła głównie do produkcji olejków i balsamów do kąpieli. W Grecji popularny i niezwykle ceniony był miód lawendowy, który miał wyjątkowe właściwości smakowe i kosmetyczne. Rzymianie również nie wyobrażali sobie kąpieli lub innych czynności kosmetycznych bez olejku lawendowego. Zapewne stąd wzięła się dzisiejsza nazwa tej rośliny pochodząca od słowa „lavare”

Odmiana "Rosea" jest to piękna, srebrzysto-zielona, obficie kwitnąca krzewinka o zwartym, kompaktowym pokroju, osiągająca wysokość do 50 cm. Liście ma wąskie, pachnące i zimozielone. Różowe, małe, rurkowate również pachnące kwiaty, zebrane są w kłosowaty kwiatostan, który zdobi roślinę od lipca do września. 

Lawendy nadają się do sadzenia w ogródkach skalnych, na skarpach, rabatach, w kącikach z roślinami aromatycznymi. Można wykorzystać je jako rośliny obwódkowe, do zakładania niskich, strzyżonych żywopłotów, jak również do wysadzania w pojemnikach. Lawenda jest rośliną idealną dla leniwych ogrodników. Rosnąc na rabacie potrzebuje niewielkiej opieki i będzie się dobrze czuć nawet bez naszych zabiegów.

 

WYMAGANIA

Potrzebuje miejsca słonecznego i suchego oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Wiosną roślinę należy ściąć na 1/3 wysokości. Lawenda wąskolistna jest wytrzymała na mróz. 

Charakteryzują się znaczną odpornością na suszę. Źle natomiast znoszą "zalanie" korzeni, toteż pojemniki do uprawy lawendy na zewnątrz powinny mieć duże otwory w dnie i dobry drenaż, zapewniający odpływ nadmiaru wody. Na rabatach można sadzić lawendę w pobliżu nowo wybudowanych obiektów, gdzie gleba jest zanieczyszczona wapniem, ponieważ roślina ta wymaga odczynu podłoża obojętnego do lekko alkalicznego (pH 6,0–8,0). Sprzyjają jej gleby piaszczyste, a zwłaszcza piaszczysto-gliniaste, przepuszczalne, ciepłe.

Ze względu na piękny zapach lawenda wąskolistna jest idealna do sadzenia w miejscach, gdzie często przebywają ludzie: rabaty, obwódki, żywopłoty, ogródki skalne, tarasy i balkony. Posiada właściwości lecznicze. Jest to roślina miododajna.

 


Parametry techniczne produktu Lawenda wąskolistna 'Rosea'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: