Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Sosna pospolita Trollguld

23.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 114 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Sosna pospolita Trollguld

Wszystkie młode iglaki mają niewielkie rozmiary, i wyglądają pięknie. Jednak z czasem wyrastają na duże drzewa Na które często nie mamy miejsca w naszym ogrodzie.

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele odmian i gatunków roślin iglastych które nawet po 10-15 latach wciąż nie przekraczają 2 metrów wysokości – takie odmiany nazywamy karłowymi lub miniaturowymi. Wśród najpopularniejszych gatunków roślin iglastych  występują odmiany charakteryzujące się niskim wzrostem, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Przybywa małych ogrodów podmiejskich, a co za tym idzie popyt na miniaturowe iglaki wciąż rośnie. Są niezwykle popularne i trudno się temu dziwić, gdyż są bardzo dekoracyjne przez cały rok i mogą rosnąć praktycznie wszędzie – na rabatach, skalniakach, a nawet w doniczkach na balkonie

Trollguld to karłowa, zwarta, wolno rosnąca odmiana sosny pospolitej. Młoda igła jest początkowo seledynowożółta. Następnie zmienia ona barwę na żółtą, a zimą cała roślina staje się złocistożółta. Igła jest dość krótka i na młodych roślinach może być przypalana przez słońce. Na dużych, dorosłych egzemplarzach, poparzenia słoneczne nie są praktycznie widoczne i nie mają wpływu na doznania wizualne. Rośnie dość wolno i po 10 latach osiąga ok. 50 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości.

Odmiana tej sosny to prawdziwy rarytas. Jako odmiana karłowa doskonale nadaje się na skalniaki, do niewielkich ogródków a także do uprawy w donicach. Jest to wspaniała sosna dla wszystkich kolekcjonerów roślinnych ciekawostek. Również miłośnicy i posiadacze japońskich ogrodów powinni ją posiadać w swoich kolekcjach, ponieważ swoim wyglądem doskonale wkomponowuje się w charakter orientalnej sztuki ogrodowej.

 

 

WYMAGANIA

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Lubi gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko zasadowym. 

Najlepiej ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.   

Jak większość sosen, posiada spory system korzeniowy, jednak w tym przypadku dość zwarty, co pozwala na łatwe przesadzanie nawet starszych egzemplarzy.

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

Parametry techniczne produktu Sosna pospolita Trollguld

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: