Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kokornak mandżurski

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 2 kg

Opis produktu Kokornak mandżurski

Kokornak mandzurski jest to niezwykła roślina, w naszym klimacie całkowicie mrozoodporna pochodząca z z dalekiego wschodu (Chiny, Korea, Rosja) , o niezwykłych olbrzymich kwiatach o wielkości dłoni o niespotykanej wręcz kosmicznej urodzie i niezwykłym zachowaniu.

ODSTRASZA KOMARY

Roślina wabi i morduje owady. Kwiaty Kokornaka są kwiatami pułapkowymi. Kwiat swoim zapachem wydzielanym z samego dna kielicha wabi do siebie owady, kielich pokryty jest włoskami które skierowane są ku dołowi co uniemożliwia owadowi ucieczkę, w ten sposób roślina zmusza owady do zapylenia.

Kokornak osiąga wysokość 10 m. przyrastając rocznie 1-2 m. Kwitnie obficie,kwiaty koloru jasnozielonopurpurowego zakończone brązowym kołnierzem z żółtopomarańczową gardzielą, rozwijają się na przełomie maja i czerwca. Owoce przypominają ogórek długości 6 – 10 cm.

Kolejną ozdobą są duże sercowate liście do 30 cm ciemnozielone z wierzchu i sinozielone od spodu. Jesienią przebarwiające się na kolor żółty.

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Kokornak jest pnączem długowiecznym, żyjącym nawet kilkadziesiąt lat. Jest całkowicie mrozoodporny i dobrze znosi warunki miejskie. 

Najlepiej rośnie w półcieniu, ale dobrze znosi również cień. 

Wymaga gleb żyznych, ale nie za ciężkich, wilgotnych lub umiarkowanie wilgotnych, woli gleby wapienne lub obojętne od kwaśnych, nie lubi stanowisk bardzo wietrznych.

Silnie rosnąc kokornak potrzebuje corocznego nawożenia i intensywnego podlewania, zwłaszcza w gorące lata

 

 

 

Parametry techniczne produktu Kokornak mandżurski

ParametrWartość
RozmiarPojemnik C2/C3
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: