Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'

Wiciokrzew 'Dropmore Scarlet' to bardzo ozdobne pnącze dorastające do 3 m wysokości o pędach owijających się wokół podpór i jajowatych, niebieskozielonych liściach długości do 7 cm.

Cechą charakterystyczną są rurkowate, intensywnie czerwone kwiaty które mają około 4 cm długości. Są wąskie, w środku pomarańczowe, zebrane w główkowate kwiatostany.

Pnącze kwitnie obficie i długo od czerwca do września, wabiąc liczne owady zapylające. Po kwitnieniu zawiązują ozdobne, kuliste, pomarańczowoczerwone jagody.

Odmiana dobrze sprawdza się sadzony przy różnego rodzaju ażurowych podporach, kratkach, pergolach lub siatkach. Może także służyć jako oryginalna roślina okrywowa stosowana w ogrodach przydomowych lub osiedlowych.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Najlepiej rośnie w pełnym nasłonecznieniu, na glebach żyznych, gliniastych, obojętnych lub zasadowych, umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych. 

W miejscach narażonych na przesychanie rośliny rosną lepiej w lekkim ocienieniu.

Cięcie nie jest konieczne, ale co kilka lat, w celu odmłodzenia, rośliny warto silnie przyciąć, usuwając najstarsze pędy tuż u podstawy.

 

Parametry techniczne produktu Wiciokrzew Browna 'Dropmore Scarlet'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: