Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Lawenda 'Munstead'

Na stanie: 1881 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wysokość:
10 - 15 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Lawenda 'Munstead'

Ta malownicza roślina będąca symbolem Prowansji, o intensywnie fioletowym kolorze i wyjątkowym zapachu, nada Twojemu ogrodowi nutę romantyczności a ciału ukojenie i ulgę od bólu..Półkrzew, który tworzy gęste zwarte i regularne kępy. Dorasta do 40-50 cm wysokości. 
Posiada ozdobne srebrzyste liście. Lawenda była obiektem uprawy już w czasach starożytnych, zwłaszcza na terenach Basenu Morza Śródziemnego. Służyła głównie do produkcji olejków i balsamów do kąpieli. W Grecji popularny i niezwykle ceniony był miód lawendowy, który miał wyjątkowe właściwości smakowe i kosmetyczne. Rzymianie również nie wyobrażali sobie kąpieli lub innych czynności kosmetycznych bez olejku lawendowego. Zapewne stąd wzięła się dzisiejsza nazwa tej rośliny pochodząca od słowa „lavare” Kwiaty lawendy zawierają olejek eteryczny, na który składają się takie związki chemiczne jak: kwasy organiczne, kumaryna, garbniki i antocyjany.

WYMAGANIA

Wymagają gleby średnio wilgotnej, dobrze zdrenowanej, wapiennej, piaszczystej lub żwirowato-gliniastej. Rosnąc na nasłonecznionym, ciepłym do gorącego miejscu odwdzięczą się pięknym kwitnieniem. W ostre zimy wymagają niewielkiego przykrycia.
Wiosną wskazane jest regularne cięcie krzewinki.

Kwiaty przydatne są do komponowania świeżych i suchych bukietów. Ususzone pędy umieszczone w woreczku w szafie dają bardzo przyjemny zapach i odstraszają mole.

 

Parametry techniczne produktu Lawenda 'Munstead'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość10 - 15 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: