Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rozchodnik 'Desert Black'

Na stanie: 299 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Rozchodnik 'Desert Black'

Rozchodniki to byliny chętnie sadzone w ogrodach. Rozchodniki znakomicie nadaja się na skalniaki oraz rabaty bylinowe. Doskonale nadają się dla osób zaczynających przygodę z ogrodem.

Jedną z ciekawszych odmian jest Desert Black. Odmiana o grubych łodygach i mięsistych liściach w brązowym kolorze. Kwiaty pojawiają się od sierpnia do września, duże baldachy o średnicy około 15 cm.
Odmiana ta jest często poszukiwana i cenna ze względu na późną porę kwitnienia.
Dorosła roślina osiąga około 25 cm wysokości. 

Rozchodnik najlepiej sadzić w większych grupach, na rabatach jednogatunkowych bądź skalniakach. Można z niego tworzyć obwódki. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Rozchodnik może zdobić ogród cały sezon, jest dekoracyjny nawet po zakończeniu wegetacji – części nadziemne rośliny można zostawić na zimę.

 

  

WYMAGANIA 

 

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

 

Rozchodniki mogą rosnąć na każdej glebie, chociaż najbardziej optymalne są glebyprzepuszczalne , piaszczysto i średnio żyzna. Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry. W PEŁNI MROZOODPORNY

Najlepszy efekt uzyskamy sadząc go w większej grupie. Dobrze będzie się prezentował w zestawieniu z berberysami   np. Admiration , Bagatelle,Kobold, Concorde.


W słonecznym miejscu można posadzić krzewy razem z wrzosami, tworząc kompozycję atrakcyjną aż do później jesieni, łatwą w utrzymaniu. . Często w tej roli spotkać go można w zieleni miejskiej. Ładnie prezentuje się posadzony wzdłuż ścieżek.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Rozchodnik 'Desert Black'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
:

Osoby, które kupiły produkt Rozchodnik 'Desert Black' kupiły także