Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja bukietowa 'Candlelight' PBR

Na stanie: 251 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0,5 kg

12.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wysokość:
20 - 30 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Hortensja bukietowa 'Candlelight' PBR

Hydrangea paniculata

Najbardziej uderzającą cechą tej niezwykłej, nowej odmiany są duże, stożkowate kwiatostany na końcach purpurowo wybarwionych, mocnych pędów. Dzięki temu dają niesamowity kontrast i ekskluzywny wygląd !
Kwiaty na początku kwitnienia są zielonkawe, a w miarę rozkwitania kremowożółte; pod koniec kwitnienia różowieją, szczególnie w dolnej części kwiatostanu. W określonych warunkach np. w miejscu bardzo słonecznym mogą wybarwić się nawet do intensywnego różu. Bardzo duże kwiatostany rozłożone są regularnie na całym krzewie, sprawiając wrażenie gigantycznego bukietu.

Kwitnie obficie od lipca do jesieni na pędach tegorocznych, więc obfite kwitnienie jest zapewnione w każdym roku ! Ma zwarty, pionowy pokrój, dorasta tylko do około 120cm wysokości. Nadaje się na bukiety oraz do sadzenia w pojemnikach na balkonach i tarasach. Najlepiej sadzić w miejscach eksponowanych - jest prawdziwą ozdobą ogrodu !!!

 

WYMAGANIA

 

Odmiana najlepiej rośnie na glebach próchnicznych lub gliniastych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska słoneczne, ale równie dobrze rośnie w półcieniu. Nie choruje i nie jest atakowana przez szkodniki. Zabiegiem, który warto przeprowadzać wczesną wiosną, jest coroczne skracanie zeszłorocznych przyrostów. Cięcie stymuluje rozkrzewianie, sprzyja tworzeniu większych kwiatostanów i zapewnia utrzymanie zwartego pokroju krzewów. Odmiana w pełni mrozoodporna.

 

 Szczegółowy opis hodowli hortensji w zakładce PORADY OGRODNICZE

 

 

Parametry techniczne produktu Hortensja bukietowa 'Candlelight' PBR

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: