Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Szałwia omszona 'Adrian'

4.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 858 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Szałwia omszona 'Adrian'

Niska bylina rabatowa o półkulistym pokroju i drewniejących u podstawy pędach, dorastająca do 30 cm wysokości. Roślina rozrasta się wolno, ale tworzy ładne, gęste i zwarte kępy.  

Kwitnie od czerwca do sierpnia i w sprzyjających warunkach może powtórzyć kwitnienie we wrześniu. Kwiaty białe, zebrane w gęste, kłosowate kwiatostany.

Oprócz kwiatów ważnym elementem ozdobnym kwiatostanu są barwne liście zwane podkwiatkami, przyjmującymi koor biały. Po okresie obfitego kwitnienia, gdy najdłuższe kwiatostany mają rozwinięte kwiaty tylko na wierzchołkach, należy szałwię przyciąć dość nisko, prawie tuż nad ziemią. Szybko wyrosną nowe pędy i zakwitną jesienią. 

Szałwia jest wyrazistą byliną, którą warto posadzić w ogrodzie. Czasem bywa sadzona w pojemnikach i uprawiana na balkonach i tarasach.  Świetnie się sprawdzi jako roślina obwódkowa, a także jako towarzystwo dla wielu zróżnicowanych bylin. Bardzo często uprawiana jest w towarzystwie róż.

 

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

W uprawie szałwia omszona nie jest zajmująca. Wystarczy zadbać o podłoże oraz dobre stanowisko, a będzie bezproblemowo rosła, krzewiła się i kwitła. Świeżo posadzone rośliny należy systematycznie podlewać, a starsze okazy w razie potrzeby

Szałwia omszona lubi stanowiska nasłonecznione, preferuje glebę luźną, umiarkowanie suchą i zasobną w składniki pokarmowe. Warto ją jednak podlewać w czasie upałów, ponieważ wydłuża to okres kwitnienia.

 

 

Parametry techniczne produktu Szałwia omszona 'Adrian'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: